• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualność

2009-07-31: Lipiec w telegraficznym skrócie

Nie dla wszystkich lipiec jest miesiącem wypoczynku, dla nas jak zawsze był to pracowity okres.

31.07. 2009 Warszawa, Plac Zamkowy 1, Zamek Królewski, sala Balowa

Uroczysta coroczna sesja Rady m.st. Warszawy zwołana z okazji Dnia Pamięci Warszawy. Tradycyjnie już jak co roku w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta. Jednym z głównych elementów była ceremonia wręczania aktów nadania, odznak i legitymacji Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy. Za organizację i obsługę wydarzenia od strony technicznej, odpowiedzialny był LIDEX. W tym roku oprócz Jego Świątobliwości Dalajlamy XIV, który przyjął swój akt nadania w dn. 29 lipca, tę najwyższą godność Rada Miasta nadała: Panu Tadeuszowi Mazowieckiemu, rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i Panu Michałowi Sumińskiemu. Dodatkowo osobom szczególnie zasłużonym dla naszej stolicy zostały uroczyście rozdane Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy.

30.07.2009 Silver Screen Wola Park w Warszawie
LIDEX zapewnił techniczne wsparcie pokazu Koncertu "Tribute To Michael Jackson" który odbył się w ramach cyklu "Era Muzyki na Wielkim Ekranie" we wszystkich kinach sieci Multikino i Silver Screen.


29.07.2009 Zamek Królewski, Sala Koncertowa
W dniach 28-29 lipca po raz kolejny Jego Świątobliwość Dalajlama XIV odwiedził Warszawę. Głównym punktem pobytu Jego Świątobliwości w stolicy była uroczystość na Zamku Królewskim (29 lipca, godz. 9.30), podczas której znakomity gość odebrał Honorowe Obywatelstwo Miasta Stołecznego Warszawy z rąk Prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Przewodniczącej Rady Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej. Pośród licznie zgromadzonych gości nie zabrakło znanych przedstawicieli świata kultury i polityki.

LIDEX miał zaszczyt zapewnić techniczną obsługę tego wydarzenia oraz tłumaczenia: organizował całość centrum prasowego (m.in. łączność internetową dla dziennikarzy, transmisję obrad itd.)

Po uroczystości Jego Świątobliwość spotkał się z dziennikarzami w centrum prasowym na Zamku Królewskim. Mieszkańcy Warszawy mogli śledzić przebieg uroczystości na telebimie ustawionym na Placu Zamkowym.

Źródło: SIZ PAP
27.07.2009 O Zbigniewie Zapasiewiczu w Gazeta Café
Kolejne spotkanie z cyklu Gazeta Cafe. Tym razem poświęcone Zbigniewowi Zapasiewiczowi.
Gośćmi byli aktorzy, którzy z Nim pracowali w Teatrze Powszechnym, m.in. Ewa Dałkowska i Kazimierz Kaczor, Jan Englert oraz Jego studenci: Adam Woronowicz i Piotr Adamczyk. Podczas spotkania można było posłuchać fragmentów nagrań: "Lwy z mojego podwórka" Jarosława Abramowa Newerlego oraz "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza. Za techniczną stronę spotkania odpowiedzialny był LIDEX.

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: