• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2005?

BOZNAŃSKA POD CHOINKĘ

LIDEX aktualności

W tym roku Zespół LIDEXu spotkał się na wigilii w Galerii Narodowej Zachęta. Okazja ta sprzyjała nie tylko spotkaniu z wszystkimi pracownikami naszej firmy, ale przede wszystkim z malarstwem Olgi Boznańskiej, której jest poświęcona obecna wystawa w Galerii. W wieczorze wzięła udział Pani Agnieszka Morawińska, Dyrektor Zachęty.

więcej >>

POLAK-NIEMIEC

LIDEX aktualności

W historycznej świadomości Polaków, Niemcy jawią się jako zaborcy i okupanci. Ale był taki okres w dziejach obu narodów, kiedy przyjaźń i solidarność wyznaczały kierunek stosunków polsko-niemieckich. To okres Powstania Listopadowego i lata po jego upadku.

więcej >>

PRESTIŻOWA NAGRODA

LIDEX aktualności

Fundacja Commitment to Europe Arts & Business działa na rzecz współpracy biznesu i sztuki, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie obu światów. Idea Arts & Business powstała w Wielkiej Brytanii i od ponad 25 lat stanowi ważne wydarzenie kulturotwórcze na mapie krajów Europy i Ameryki Północnej. 22 listopada 2005 roku odbył się pierwszy polski finał konkursu Arts & Business, którego zwycięzcą został LIDEX.

więcej >>

AFRICA REMIX

LIDEX aktualności

Czy istnieje sztuka afrykańska albo polska? A może to po prostu sztuka? Takie pytania można było usłyszeć na spotkaniu-wykładzie z Simonem Njami, światowej sławy pisarzem i krytykiem sztuki, kuratorem słynnej wystawy AFRICA REMIX.
LIDEX obsługiwał to wydarzenie w ramach partnerstwa z Zachętą zapewniając tłumaczenie ustne oraz nagłośnienie.

więcej >>

WĘDRUJĄCA SZTUKA

LIDEX aktualności

Już po raz drugi, LIDEX jako członek Warsaw Destination Alliance wspiera projekt Walking Art Tour. W ramach projektu znalazło się ponad 20 wystaw, które można oglądać w najbardziej prestiżowych obiektach na terenie Warszawy. Wędrująca sztuka to nie tylko grafika, fotografia, malarstwo i rzeźba w międzynarodowej obsadzie.
Otwarcie wystawy nie obyło się bez tłumaczenia ustnego firmy LIDEX.

więcej >>

XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina

LIDEX aktualności

Właśnie poznaliśmy wyniki jednego z najstarszych konkursów muzycznych na świecie - Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W eliminacjach wzięła udział rekordowa liczba 257 młodych pianistów z 35 krajów świata. Przesłuchaniom odbywającym się w Filharmonii Narodowej towarzyszyły ogromne emocje.

więcej >>

Wystawa fotografii A. Mariego na Zamku Królewskim

LIDEX aktualności

Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie" to tytuł wystawy zdjęć Artura Mariego - osobistego fotografa Jana Pawła II, która została otwarta w Zamku Królewskim w Warszawie. Na wernisaż z udziałem autora zdjęć przybyło wielu znakomitych gości. Podczas pełnego wspomnień wieczoru promowano również książkę "Do zobaczenia w raju" - wywiad z fotografem.

więcej >>

LIDEX laureatem Godła INWESTOR W KAPITAŁ LUDZKI

LIDEX aktualności

Minął zaledwie tydzień od przyznania nam Tabletu "Czyniącym Dobro", a już otrzymaliśmy kolejną nagrodę. Kierownicy Biura Konferencji oraz Biura Tłumaczeń odebrali Godło INWESTOR W KAPITAŁ LUDZKI, którym zostaliśmy uhonorowani już po raz czwarty z rzędu.

więcej >>

LIDEX odbiera Tablet "Czyniącym Dobro"

LIDEX aktualności

LIDEX od lat prowadzi działalność charytatywną niosąc pomoc potrzebującym. Jesteśmy między innymi partnerem Fundacji Dzieciom, wykonując dla niej tłumaczenia pisemne oraz tłumaczenia ustne plus obsługa techniczna imprez dobroczynnych Fundacji. Za nasze zaangażowanie i wsparcie zostaliśmy uhonorowani Tabletem "Czyniącym Dobro".

więcej >>

Prezentacja oferty sponsoringowej Zachęty

LIDEX aktualności

Już po raz drugi w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki odbyło się spotkanie z przedstawicielami firm zainteresowanych wsparciem wydarzeń kulturalnych organizowanych przez tę instytucję. Prezentację multimedialną planowanych na 2006 rok wystaw i wybranych programów przygotowało Studio Graficzne LIDEX.

więcej >>

Kolejny zewnętrzny audit systemu zarządzania jakością biura tłumaczeń LIDEX

LIDEX aktualności

Wiodąca instytucja w zakresie normalizacji i certyfikacji, najstarsza na świecie jednostka zajmująca się tworzeniem norm, czyli BSI przeprowadziła w biurze tłumaczeń LIDEX kolejny audyt systemu zarządzania jakością. Audyt ten wykazał pełną zgodność systemu z wymaganiami normy ISO 9001:2000, jego ciągły rozwój, doskonalenie procedur kontroli oraz zapewnianie wysokiej jakości usług i obsługi.

więcej >>

Złożenie wieńców na Cmentarzu w Palmirach

LIDEX aktualności

W 66. rocznicę wybuchu II wojny światowej Przewodniczący Niemieckiego Bundestagu wraz z delegacją oraz Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oddali hołd ofiarom egzekucji na Cmentarzu - Mauzoleum w Palmirach. Złożyli wieńce na kwaterach ofiar bezimiennych. LIDEX zapewnił tłumaczenia ustne (plus obsługa techniczna) tej podniosłej uroczystości.

więcej >>

Polska wersja językowa filmów

LIDEX aktualności

Dla wiodącego producenta kosmetyków Studio Filmowe LIDEX wykonało polską wersję językową pięciu filmów dotyczących innowacyjnych produktów. Ten złożony projekt objął: tłumaczenia pisemne, montaż plansz, wgranie lektora i digitalizację na płytę CD.

więcej >>

Spotkanie z Angelą Merkel na Zamku Królewskim

LIDEX aktualności

Jak będą się układały stosunki polsko-niemieckie oraz wspólna polityka wschodnia po wyborach? To główne tematy poruszone podczas konferencji, w której wzięła udział Angela Merkel - przewodnicząca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), prawdopodobnie przyszła kanclerz Niemiec. LIDEX miał przyjemność zapewnić tłumaczenia ustne oraz obsługę techniczną tego bardzo medialnego wydarzenia.

więcej >>

Egzamin na urzędnika mianowanego służby cywilnej

LIDEX aktualności

Minęły zaledwie 2 tygodnie od hucznych urodzin Hotelu Polonia Palace (patrz poprzednia informacja), a my już uczestniczyliśmy w kolejnym ciekawym projekcie - egzaminie rangi państwowej. W tegorocznym postępowaniu kwalifikacyjnym dla pracowników służby cywilnej ubiegających się o mianowanie na urzędnika wzięło udział aż 2090 osób z 6 województw.

więcej >>

92 urodziny Hotelu Polonia Palace

LIDEX aktualności

Tym razem LIDEX na urodzinach - mieliśmy unikalną przyjemność obsługi technicznej wielkiego święta Hotelu Polonia Palace.
Przepięknie odnowiony Hotel wyjątkowo uroczyście obchodził swoje urodziny. Stały się one okazją do inauguracji Akademii Gotowania. Zaproszeni goście mieli niepowtarzalną szansę przygotowywania dań wspólnie z Szefem Kuchni Hotelu oraz ich późniejszej degustacji.

więcej >>

6 edycja Certyfikatów Wybitny Tłumacz LIDEXu w BCC

LIDEX aktualności

Już po raz szósty zorganizowaliśmy coroczne Czerwcowe Spotkanie LIDEXu z tłumaczami i współpracownikami.
Swoją obecnością zaszczyciło nas ponad 150 osób. Jako gość specjalny wystąpiła pani Barbara Grzegorzewska - wybitna tłumaczka francuska. Podczas uroczystości wręczyliśmy Certyfikaty Wybitny Tłumacz LIDEXu.

więcej >>

Uroczyste otwarcie wystawy "Raj/Paradise" w ZACHĘCIE

LIDEX aktualności

Cai Guo-Qiang to artysta, którego twórczość łączy nowoczesny język sztuki i elementy kultury Zachodu z symbolicznymi obiektami przywołującymi tradycje kultury materialnej Chin: medycyną, feng szui, prochem, latawcami.

więcej >>

Media Night w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny

LIDEX aktualności

Jak tabloidyzacja mediów wpływa na styl uprawiania zawodu dziennikarza? Na czym polega marketing polityczny w mediach? To tematy forum dyskusyjnego dla dziennikarzy i ludzi mediów zorganizowanego przez Fundację Konrada Adenauera w Polsce. LIDEX zapewnił obsługę techniczną oraz tłumaczenia ustne paneli dyskusyjnych.

więcej >>

III Szczyt Rady Europy

LIDEX aktualności

W dniach 16-17 maja na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się III Szczyt Rady Europy. Większość mieszkańców Stolicy odczuła utrudnienia, jakie wiązały się z organizacją tego wydarzenia. Z drugiej strony to zaszczyt dla Warszawy móc gościć wielu przywódców i delegacji krajów europejskich oraz obserwatorów międzynarodowych.

więcej >>

Wręczenie nagrody Człowieka Roku "Gazety Wyborczej"

LIDEX aktualności

W dniu 11 maja w siedzibie Agory S.A. odbyło się uroczyste wręczenie nagrody Człowieka Roku "Gazety Wyborczej" panu Javerowi Solanie. Uhonorowano tego europejskiego męża stanu za udział razem z prezydentami Rzeczypospolitej Polskiej i Litwy w mediacji podczas pomarańczowej rewolucji na Ukrainie.

więcej >>

Konferencja na temat różnorodności języków i...

LIDEX aktualności

LIDEX zapewnił obsługę techniczną oraz tłumaczenia ustne symultaniczne międzynarodowej konferencji poświęconej różnorodności języków i budowy przestrzeni wielojęzycznej w Unii Europejskiej. Dyskutowano między innymi na temat rywalizacji między językami. W konferencji wzięli udział rektorzy i profesorowie wiodących uczelni europejskich. To kolejny przypadek, że nasze tłumaczenia ustne służą budowie jedności i porozumienia mimo deklarowanej różnorodności językowej UE.

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: