• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2006?

Wigilia w Zamku Królewskim

LIDEX aktualności

Tegoroczna wigilia LIDEXu miała iście królewską oprawę; odbyła się na Zamku Królewskim. Rozpoczęła się indywidualnym, dedykowanym pracownikom LIDEXu i jednocześnie arcyciekawym wprowadzeniem w tajemnice i bogactwo Zamku, by płynnie przejść w barwnie ilustrowaną osobiście przez Panią Dyrektor Bożenę Wiórkiewicz i Pana Lesława Krzewskiego, fascynującą podróż po komnatach zamkowych.

więcej >>

Europejskie Oskary w Warszawie

LIDEX aktualności

W dniu 2.12 przed uroczystą Galą wręczenia nagród, w centrum Artystycznym Fabryka Trzciny, odbyła się konferencja Cinema of tomorrow. LIDEX zapewniał sprzęt do tłumaczenia symultanicznego dla 300 uczestniczących gości. Swoją obecnością zaszczycili Galę Wim Wenders Prezydent Europejskiej Akademii Filmowej, a także Jacek Bromski, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, który wygłosił słowa powitania.

więcej >>

Camerimage - w Łodzi rozdano Złote Żaby...

LIDEX aktualności

W dniach od 25.11. do 3.12.2006r. w Łodzi, w Teatrze Wielkim (Centrum Festiwalowe) odbył się po raz kolejny XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.
LIDEX zapewniał usługę tłumaczenia oraz zestaw sprzętu do tłumaczenia symultanicznego dla 1100 osób.

więcej >>

LIDEX inwestuje

LIDEX aktualności

Z dumą i radością informujemy, iż firma LIDEX po raz piąty otrzymała Godło Inwestor w Kapitał Ludzki w ogólnopolskim programie Instytutu Zarządzania.
Otrzymanie tego Godła we wszystkich dotychczasowych edycjach programu I.Z. dowodzi, że LIDEX przykłada bardzo dużą wagę do wiedzy i umiejętności swoich pracowników.

więcej >>

Statuetka NIKE dla Doroty Masłowskiej

LIDEX aktualności

Jubileuszowa, 10. gala wręczenia najważniejszej nagrody literackiej w Polsce przebiegała w unikalnej atmosferze.
W ślad ze werdyktem jury tegoroczna statuetka NIKE i czek na 100 tys. zł przypadły Dorocie Masłowskiej, autorce "Pawia królowej".

więcej >>

"MC TOUR 2006"

LIDEX aktualności

W dniach 8-10 września bieżącego roku odbyło się Posiedzenie Komitetu Wojskowego NATO w Polsce - MC TOUR 2006.
Na zaproszenie Szefa Sztabu Generalnego WP członkowie Komitetu przybyli do Warszawy. Obrady Komitetu odbywały się w Hotelu "Sofitel" w Warszawie.

więcej >>

"LAUR KLIENTA 2006"

LIDEX aktualności

W tegorocznej edycji konkursu "Laur Klienta" Przeglądu Gospodarczego Gazety Prawnej pierwsze miejsce i "Złoty Laur Klienta" w kategorii "Usługi tłumaczenia" zostały przyznane firmie LIDEX. Kolejny raz przekonaliśmy się, że nasze usługi cieszą się wśród Klientów ogromną popularnością i zasługują na Ich uznanie.

więcej >>

93 urodziny Hotelu Polonia Palace

LIDEX aktualności

Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt zapewnienia tłumaczenia (plus obsługa techniczna) podczas świętowania urodzin Hotelu Polonia Palace. Tym razem uroczystość została uświetniona pokazem kolekcji znanej polskiej projektantki - Izabeli Łapińskiej. Jej kreacje podkreślają urodę kobiety, nadając jej subtelny i zmysłowy charakter. W stylowych wnętrzach Restauracji Ludwikowskiej goście delektowali się wspaniałym tortem urodzinowym.

więcej >>

LIDEX W OGRODACH MUZYCZNYCH WARSZAWY

LIDEX aktualności

2 lipca 2006, w Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczął się szósty już Festiwal "Ogrody Muzyczne". Podczas jego uroczystej inauguracji głos zabrał Dr Franz Patay, dyrektor zarządzający Wiener Mozartjahr - organizacji koordynującej wszystkie działania mozartowskie związane z 250. rocznicą urodzin kompozytora. Usługą tłumaczenia przemówienia i jego nagłośnieniem, w ramach partnerstwa z Zamkiem Królewskim, zajął się LIDEX.

więcej >>

CZERWCOWE SPOTKANIE LIDEXU Z TŁUMACZAMI

LIDEX aktualności

Biuro Tłumaczeń i Obsługi Konferencji LIDEX zorganizowało dla tłumaczy i współpracowników imprezę z cyklu Czerwcowych Spotkań LIDEXu. Spotkania odbywają się już od siedmiu lat, a ich celem i ideą jest szeroko rozumiana integracja środowiska polskich tłumaczy. Tłumacze (pisemni i ustni) przyjeżdżają do Warszawy, aby spotkać się w swoim gronie, podzielić spostrzeżeniami, wymienić doświadczeniami, poglądami nt. tłumaczenia.

więcej >>

KONFERENCYJNA KOŃCÓWKA MAJA

LIDEX aktualności

31 maja LIDEX zapewniał usługę tłumaczenia, nagłośnienie oraz system do tłumaczenia symultanicznego plus kompleksowa obsługa techniczna całości konferencji w Fabryce Trzciny na warszawskiej Pradze. Odbyła się tam III edycja polsko-niemieckiej konferencji na temat kondycji polskich mediów i zawodu dziennikarza Media Night, zorganizowana przez Fundację Konrada Adenauera.

więcej >>

Człowiek Roku 2006 Gazety Wyborczej

LIDEX aktualności

W czwartek, 18 maja w siedzibie "Gazety Wyborczej" rozpoczęły się obchody 17. rocznicy powstania "Gazety".
Zwieńczeniem wieczoru było wręczenie nagrody "Człowiek Roku" poprzedzone przemówieniem profesora Stefana Mellera.
Tegorocznym laureatem nagrody jest Zbigniew Brzeziński, wybitny Polak i Amerykanin, doradca prezydenta Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego. LIDEX odpowiadał za tłumaczenia ustne oraz obsługę techniczną uroczystości.

więcej >>

NOWOCZESNE MUZEUM

LIDEX aktualności

2 maja 2006 powołano w Warszawie Muzeum Historii Polski. Akt powołania i nadania statutu nowej placówce podpisał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. Towarzyszyli mu m.in. Premier Kazimierz Marcinkiewicz, Władysław Bartoszewski oraz Norman Davies.
Muzeum będzie nowoczesną placówką, posługującą się technologiami multimedialnymi i interaktywnymi formami prezentacji.

więcej >>

LIDEX NIEZMIENNIE LIDEREM

LIDEX aktualności

Na rynku pojawiła się nowa edycja przewodnika po polskim biznesie i gospodarce "Book of Lists". Wydawcą periodyku jest WARSAW BUSINESS JOURNAL. "Book of Lists" jest oceniana jako największa, najbardziej wiarygodna i kompletna anglojęzyczna baza danych polskiego biznesu. Już czwarty rok z rzędu w rankingu firm z branży tłumaczenia na pierwszym miejscu znalazł się LIDEX.

więcej >>

INPUT Z LIDEXEM

LIDEX aktualności

W dniach 31.03. - 2.04.2006 LIDEX gościł we Wrocławiu zapewniając tłumaczenia ustne symultaniczne oraz zestaw sprzętu do nagłośnienia oraz tłumaczenia symultanicznego plus techniczna obsługa na dorocznej konferencji zorganizowanej przez INTERNATIONAL PUBLIC TELEVISION (INPUT).

więcej >>

PRZETARGOWY MARZEC

LIDEX aktualności

Minęło zaledwie kilkanaście dni od podpisania umowy o współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a mamy już na swoim koncie kolejny sukces. Zakończona niedawno procedura przetargowa wyłoniła „zwycięzcę” – usługi z obszaru tłumaczenia ustne i pisemne na rzecz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej świadczyć będzie LIDEX.

więcej >>

"GRZESZNA" WYSTAWA W ZAMKU KRÓLEWSKIM

LIDEX aktualności

13 marca, w Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Siedem grzechów głównych". Ten intrygujący tytuł wynika z tematyki, do jakiej nawiązuje 125 wystawionych rycin ilustrujących siedem grzechów głównych widzianych oczami artystów. Wystawa to powtórzenie pokazu, który miał miejsce w 2004 roku w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

więcej >>

LIDEX U PREMIERA

LIDEX aktualności

W wyniku przeprowadzonego przetargu od marca 2006 LIDEX będzie świadczył usługi w zakresie tłumaczenia ustnego na rzecz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Możliwość obsługi najważniejszych dla całego kraju wydarzeń politycznych to dla nas wielki zaszczyt, ale i nie lada wyzwanie.
Kancelaria może liczyć na fachową pomoc w obszarze tłumaczenia oraz na ogromne doświadczenie i profesjonalizm tłumaczy LIDEXu.

więcej >>

APPLE MACINTOSH - kolejny ważny projekt

LIDEX aktualności

Studio Graficzne i Biuro Tłumaczeń LIDEXu zakończyły niedawno prace nad ważnym, rozbudowanym projektem dla lidera na rynku prasy specjalistycznej. Zlecenie dotyczyło tłumaczenia pisemnego i opracowania graficznego obszernej prezentacji korporacyjnej. Prace nad tłumaczeniem tekstu na język angielski przebiegały równolegle z edycją szaty graficznej tejże prezentacji. Ten projekt umożliwił wykorzystanie możliwości naszego Studia Graficznego, ponieważ materiał źródłowy stanowiły pliki Adobe InDesign CS.

więcej >>

ZIMOWA INTEGRACJA LIDEXu

LIDEX aktualności

W sobotę 4 lutego cały zespół LIDEXu spotkał się w Klubie Wiejskim Wilczeniec w Łomiankach.
W programie wyjazdu znalazły się konkursy, w których czynnie brali udział wszyscy pracownicy naszej firmy. Zabawa była przednia, a i śmiechu co niemiara. Po zmroku specjalnie dla nas zorganizowano kulig - mimo chłodu przyjemnie było pojeździć w saniach po wiejskich bezdrożach...

więcej >>

LIDEX DLA EUROPY

LIDEX aktualności

Jakie są problemy współczesnej Europy? Które kraje spoza dzisiejszej Unii Europejskiej są najbliżej wstąpienia do niej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali przedstawiciele elit intelektualnych oraz politycznych z Polski i zagranicy na zorganizowanej przez Axel Springer Polska i Club of Three konferencji: "Granice Europy".

więcej >>

TELEMEDYCYNA Z LIDEXem

LIDEX aktualności

25 stycznia 2006 Minister Zdrowia wspólnie z Ambasadorem Królestwa Norwegii oraz Exponor Tromso i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zorganizowali konferencję: "Telemedycyna - wizja i rozwiązania". W programie imprezy znalazły się przemówienia przedstawicieli kręgów dyplomatycznych obu państw oraz wielu światowej sławy specjalistów z zakresu medycyny i IT.

więcej >>

OPŁATEK NA ZAMKU

LIDEX aktualności

Jako partner Zamku Królewskiego mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu świątecznym, którego gospodarzem był dyrektor Zamku prof. dr hab. Andrzej Rottermund.
LIDEX przygotował tłumaczenia pisemne materiałów oraz prezentację multimedialną dotyczącą działalności Zamku Królewskiego. Po koncercie kolęd w wykonaniu Chóru Archikatedry Warszawskiej był czas na wspólny opłatek i noworoczne życzenia.

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: