• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2008?

LIDEX sponsorem Gali Osobowość Roku MICE Poland

LIDEX aktualności

Branża MICE po raz pierwszy w Polsce wybrała najlepszego Zleceniodawcę, Organizatora i Menedżera Obiektu. Konkurs zorganizował miesięcznik MICE Poland. Uroczysta Gala i wręczenie nagród laureatom odbyła się w dniu 19 grudnia 2008 w Domu Dochodowym.
Dział congresses & events firmy LIDEX przygotował nie tylko sam scenariusz Gali, ale i scenografię oraz koncepcję artystyczną. Zapewnił też nagłośnienie i oświetlenie.

więcej >>

LIDEXowa integracja w Teatrze Sabat

LIDEX aktualności

Tegoroczną firmową wigilię spędziliśmy w gorącej atmosferze Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej. Atmosfera udzieliła się także i naszej załodze, co widać na załączonych zdjęciach.

Efekty tej wspólnej zabawy w znakomity sposób przełożą się na rezultaty naszej bieżącej pracy i satysfakcję Klientów i współpracowników LIDEXu.

więcej >>

Gorący początek grudnia

LIDEX aktualności

Pierwszy tydzień grudnia obfitował w liczne, krajowe wydarzenia o znaczeniu międzynarodowym. A ponieważ naszym credo jest być tam gdzie tworzy się historia dlatego też nie mogło zabraknąć naszych tłumaczy – towarzyszących Premierowi - podczas...

więcej >>

LIDEX i 100 lat filmu polskiego

LIDEX aktualności

W ramach obchodów 100-lecia polskiego kina LIDEX zapewnił kompleksową obsługę przygotowanego przez Filmotekę Narodową seminarium "WSPÓLNE DZIEDZICTWO - POLONICA W ARCHIWACH ŚWIATOWYCH".

więcej >>

LIDEX partnerem Teatru Praskiego

LIDEX aktualności

Teatr Praski jako pierwsza w Warszawie i druga w Polsce scena będzie oferował spektakle z audiodeskrypcją. Pierwszy spektakl "Niedźwiedź" Antoniego Czechowa miał miejsce 9 listopada br. o godz. 17.00 w Klubie Projektor.

więcej >>

Jubileusz na Zamku

LIDEX aktualności

W ten wyjątkowo piękny, słoneczny poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Jubileuszowa Gala (1989 – 2008) Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". LIDEX miał zaszczyt być partnerem Gali zapewniając nagłośnienie oraz obsługę multimedialną tego wydarzenia. Zgromadziło ono największe znakomitości polskiego świata kultury i nauki (aktorów, artystów, naukowców, lekarzy), wielkich Darczyńców Fundacji.

więcej >>

KINO POZA CISZĄ I CIEMOŚCIĄ

LIDEX aktualności

Osoby niesłyszące i niewidzące, razem, w kinie, na projekcji filmu?
A dlaczego nie? W ramach projektu KINO POZA CISZĄ I CIEMNOŚCIĄ, w kinie Muranów odbyła się pierwsza projekcja filmu („Ogród Luizy”) z napisami dla osób niesłyszących oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących (której odbiór zapewnił LIDEX).

więcej >>

Kolejny audit zewnętrzny naszego systemu zarządzania jakością

LIDEX aktualności

Wiodąca instytucja w zakresie normalizacji i certyfikacji czyli British Standards Institution przeprowadziła w firmie LIDEX kolejny audyt systemu zarządzania jakością. Audyt ten wykazał pełną zgodność systemu z wymaganiami normy ISO 9001:2000, jego ciągły rozwój i doskonalenie procedur kontroli oraz zapewnianie wysokiej jakości usług i obsługi.

więcej >>

Jesteśmy tam, gdzie tworzy się historia

LIDEX aktualności

W telegraficznym skrócie – obsługa językowa: Konferencja prasowa z udziałem Ambasadora Rosji w Polsce W. Grinina
Konferencja ze Szczytu NATO. Zjazd Ministrów Spraw Zagranicznych
Konferencja z udziałem prezydenta Saakaswili
Oprócz tego nasza tłumaczka towarzyszyła Premierowi Donaldowi Tuskowi podczas podpisania umowy o tarczy antyrakietowej z udziałem C. Rise.

więcej >>

Zamek Królewski - nadanie tytułów Honorowego Obywatela Warszawy

LIDEX aktualności

W dniu 31.07.2008r., w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta sesja Rady m.st. Warszawy. Podczas sesji nadano tytuły honorowego obywatela Warszawy. Generał Stefan Starba-Baług "Cichociemny", generał Zbigniew Ścibor-Rylski, pseudonim "Motyl", ksiądz biskup Józef Zawitkowski, Erwin Axer otrzymali tytuły honorowych obywateli Warszawy.

więcej >>

Skarbiec katedry wileńskiej

LIDEX aktualności

Wystawę Skarbiec katedry wileńskiej - pod patronatem Marszałka Sejmu RP B. Komorowskiego - obejrzeć można na Zamku Królewskim w Warszawie w dniach 02.07 do 28.09.08r. Wspaniały zbiór kosztowności po raz pierwszy prezentowany jest poza granicami Litwy.

więcej >>

Gdynia Design Days

LIDEX aktualności

W dniu 16.07.2008 w Gdyni odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Ergonomiczna "Ergonomia w cyfrowym świecie". Do obsługi tego prestiżowego wydarzenia został zaproszony LIDEX, który zapewnił wyśmienitych trójmiejskich tłumaczy.
Na konferencji prezentowane były nowe ergonomiczne wyzwania w cyfrowym świecie i nowoczesne metody i narzędzia wykorzystywane w projektowaniu ergonomicznych urządzeń technicznych.

więcej >>

Świat filmu w LIDEXie

LIDEX aktualności

LIDEX to nie tylko Biuro Tłumaczeń i dział congresses & events. Studio Grafiki i Filmu LIDEX na bieżąco realizuje produkcje filmowe (udźwiękowienie, montaż) dla naszych Klientów począwszy od filmów reklamowych i promocyjnych, poprzez szkoleniowe i informacyjne, na produkcjach fabularnych kończąc.

więcej >>

Wakacyjna integracja zespołu LIDEX

LIDEX aktualności

Każdego lata załoga LIDEXu spotyka się na imprezie integracyjnej.
Tegoroczna miała miejsce w Klubie Bankowca. Dopisała i wspaniała pogoda i wakacyjne nastroje. Tematem przewodnim tego spotkania była Warszawa - miasto, w którym powstał i rozwija się LIDEX. Naszym rozmowom towarzyszyły piosenki o Warszawie, stare zdjęcia naszej Stolicy oraz warszawskie menu.

więcej >>

Medialne zakończenie czerwca

LIDEX aktualności

W dniach 26 - 28.06. oddział w Gdyni wraz z działem congresses & events obsługiwał (technicznie i językowo) sesje w Filharmonii Bałtyckiej, Muzeum Morskim oraz Hali Stoczni, w ramach Gdańskiej Konferencji Ekonomii Społecznej.
Ważnym akcentem była debata medialna prowadzona przez Ojca Ziębę - a uczestniczyli w niej Premier Mazowiecki, Prezydent Wałęsa, Profesor Balcerowicz.

więcej >>

LIDEX wyróżniony

LIDEX aktualności

LIDEX zdobył wyróżnienie w Konkursie Gepardy Biznesu 2007, promującym najdynamiczniej rozwijające się firmy. Wyróżnienie odebrała – podczas Konferencji Gepardów Biznesu Województwa Mazowieckiego – reprezentująca LIDEX Dyrektor ds. Rozwoju Rynku p. Iwona Zenio.

więcej >>

Gorący czerwiec

LIDEX aktualności

Wyróżnieniem dla LIDEXu jest realizacja usług konferencyjnych dla naszych Klientów:
03-05.06. PKiN "Rynek Innowacji BASF".
04.06. Sala Kongresowa 38 Światowy Kongres Rolnictwa
04-05.06. Podpisanie trójstronnego porozumienia na rzecz poprawy jakości życia praskich dzieci.
05.06. Multikino Warsztaty i seminarium Apple poświęcone multimediom.

więcej >>

Niecodzienne projekty tłumaczeniowe

LIDEX aktualności

Biuro Tłumaczeń LIDEX specjalizuje się w realizacji projektów ze wszystkich dziedzin życia. Ich różnorodność jest warta odnotowania. Zacznijmy od sportu i tłumaczeń na język polski wywiadów z piłkarzami reprezentacji zagranicznych drużyn piłkarskich, jak również materiałów dotyczących transmisji nadchodzącej Olimpiady w Pekinie.

więcej >>

GRAND PRIX dla LIDEXu

LIDEX aktualności

Dla każdej firmy na świecie fakt, że Klienci oceniają ją jako najlepszą w branży jest powodem do ogromnej radości i dumy.
Tak samo szczęśliwi i dumni jesteśmy my, zespół firmy LIDEX, przekazując Państwu wiadomość, iż po raz trzeci z rzędu LIDEX otrzymał "Złoty Laur Klienta" w kategorii "usługi tłumaczeniowe", przyznany przez czytelników Przeglądu Gospodarczego.

więcej >>

Nie każdy pracodawca

LIDEX aktualności

Nie każdy pracodawca może być dumny z tak pozytywnej oceny pracy i oddania swoich pracowników oraz współpracowników dla idei pomocy najbardziej potrzebującym, czyli... dzieciom.
LIDEX od ponad 10 lat jest sponsorem Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
Po otrzymaniu Tabletu Czyniącym Dobro w 2005 r. oraz wielu innych podziękowań otrzymaliśmy kolejny dyplom.

więcej >>

LIDEX congresses & events na Dzień Europy w telegraficznym skrócie

LIDEX aktualności

Minęła połowa maja i choć jest to miesiąc pełen przedłużonych weekendów nasz dział kongresów i eventów na brak zajęć nie może narzekać. Jesteśmy dumni, że możemy czynnie uczestniczyć w tak wielu wydarzeniach i służyć pomocą oraz naszym wieloletnim doświadczeniem w ich organizacji i obsłudze.

więcej >>

Wieści z oddziału w Katowicach

LIDEX aktualności

Katowicki oddział LIDEXu zapewniał obsługę m.in. podczas:
13-14.05. - Forum Biznesu Sportowego (usługa tłumaczenia symultanicznego)
16.05. - II Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna

więcej >>

LIDEX U PREMIERA - ciąg dalszy

LIDEX aktualności

W wyniku rozstrzygnięcia kolejnego przetargu od maja 2008 LIDEX będzie nadal świadczył usługi w zakresie tłumaczeń ustnych oraz pisemnych na rzecz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Możliwość obsługi najważniejszych dla całego kraju wydarzeń politycznych także i w bieżącym roku to dla nas wielki zaszczyt, ale i ambitne zadanie.

więcej >>

Złożone projekty tłumaczeniowe realizowane przez biuro tłumaczeń LIDEX

LIDEX aktualności

Biuro Tłumaczeń LIDEX specjalizuje się w realizacji złożonych (setki czy też tysiące stron) projektów tłumaczeniowych. Ostatnio realizowane to: pełne tłumaczenie materiałów szkoleniowych dla dystrybutorów jednego ze światowych liderów rynku kosmetycznego czy też specjalistyczny projekt – tłumaczenie materiałów dotyczących BHP dla lidera rynku gazowniczego i naftowego.

więcej >>

Wiosna w LIDEX: congresses & events

LIDEX aktualności

Miesiąc kwiecień to intensywny czas spotkań, konferencji i eventów. Cieszymy się, że jesteśmy potrzebni przy obsłudze tak wielu z nich.

więcej >>

Bezpieczeństwo Eksportu, Rozwój Importu - Wiedza Ekspertów - Twój Klucz do Zagranicznych Rynków

LIDEX aktualności

Ten dzień można określić mianem oblężenia Hotelu Westin, w tym samym czasie co Tchibo wspieraliśmy naszego innego Klienta w organizowanej konferencji na temat: Bezpieczeństwo Eksportu, Rozwój Importu - Wiedza Ekspertów - Twój Klucz do Zagranicznych Rynków. LIDEX zapewnił nagłośnienie, tłumaczy oraz sprzęt do tłumaczenia symultanicznego.

więcej >>

WIOSENNA konferencja Sklepów TCHIBO

LIDEX aktualności

10.04.2008 w Hotelu Westin odbyła się Wiosenna konferencja Sklepów Tchibo. LIDEX, dzięki oświetleniu i wzorowemu zarządzaniu obrazem, w zakresie realizacji obsługi konferencji miał okazję pokazać klimat budzącej się do życia przyrody. Niecodzienna atmosfera śpiewających ptaków i aura zieleni bardzo pozytywnie wpłynęła na nastroje wszystkich uczestników konferencji.

więcej >>

LIDEX patronem branżowym Targów ZZL

LIDEX aktualności

W dniach 08-09 kwietnia 2008 r. w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się II edycja Ogólnopolskich Targów Zarządzania Zasobami Ludzkimi organizowanych przez Firmę KDK.
Po raz kolejny LIDEX wspierał organizatora wydarzenia jako patron branżowy. W ramach współpracy LIDEX zapewnił kompleksową obsługę audiowizualną wraz z nagłośnieniem całości wydarzenia oraz imprez towarzyszących Targom.

więcej >>

VI Finał Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom"

LIDEX aktualności

W dniach 31.03-04.04.2008 r. odbył się VI Finał Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" połączony z wystąpieniem propagatora głośnego czytania w USA - Jima Trelease'a w Warszawie, Toruniu i Krakowie. LIDEX miał zaszczyt zapewniać kompleksową obsługę od strony językowej i technicznej tego wydarzenia. Dzięki naszemu zaangażowaniu każdy uczestnik mógł poznać główne założenia Fundacji, która głosi, jak ogromny wpływ na rozwój dzieci ma czytanie.

więcej >>

Gala "Pracodawcy Roku 2007"

LIDEX aktualności

Badanie "Pracodawca Roku" jest przeprowadzane od 16 lat. Jego celem jest wyłonienie 50 najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Statuetka Pracodawcy Roku 2007 została wręczona podczas uroczystej Gali.
LIDEX jako partner biznesowy zapewnił kompleksową obsługę wydarzenia, zarówno od strony technicznej jak i audiowizualnej oraz multimedialnej.

więcej >>

Spotkanie wielkanocne w Domu Polskim

LIDEX aktualności

Jesteśmy wierni tradycji, a tradycja to także LIDEXowe "mazurki" czyli firmowe spotkania przy świątecznym stole. Tegoroczne świąteczne specjały spożywaliśmy we wspaniałej atmosferze słynnego Domu Polskiego na Saskiej Kępie, rozkoszując się także unikalnym klimatem tamtejszej oranżerii.
Dobry nastrój udzielił się wszystkim obecnym. Wierzymy, że będzie on nam towarzyszyć także w pracy, w całym przedświątecznym tygodniu i nie tylko.

więcej >>

LIDEX liderem po raz szósty

LIDEX aktualności

Na rynku już jest dostępna najnowsza wersja "Book of Lists" Warsaw Business Journal.
Niezmiennie jest to największa i najbardziej wiarygodna, angielskojęzyczna baza informacji na temat polskiego biznesu. LIDEX po raz szósty z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu rankingu firm tłumaczeniowych. Bardzo się z tego wyniku cieszymy i dziękujemy wszystkim Państwu, że stawiacie na LIDEX.

więcej >>

Karnawałowa integracja w Victorii

LIDEX aktualności

Jak co roku wszyscy pracownicy firmy LIDEX z całej Polski spotkali się na tradycyjnej imprezie integracyjnej. To unikalna okazja do wspólnej zabawy i jeszcze lepszego poznania swoich koleżanek i kolegów.
W tym roku spotkanie, a następnie szalona zabawa karnawałowa, odbyły się w hotelu Sofitel Victoria. Wniosek? Dla pięciokrotnego Inwestora w Kapitał Ludzki – firmy LIDEX – pracownicy są tak samo ważni jak klienci.

więcej >>

Czas dla Profesjonalnych Organizatorów Kongresów

LIDEX aktualności

W dniach 10-12 stycznia odbył się w Warszawie III Kongres Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Profesjonalnych Organizatorów Kongresów (EFAPCO). Organizatorem Kongresu było Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, a LIDEX – jako sponsor tego wydarzenia – zapewnił tłumaczy symultanicznych oraz cyfrowy system do tłumaczeń symultanicznych, umożliwiając tym samym optymalną komunikację językową uczestników Kongresu.

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: