• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2010?

Firmowe spotkanie wigilijne

LIDEX aktualności

W tym roku już po raz 21 Zespół LIDEXu spotkał się na firmowej Wigilii. Jak nakazuje tradycja, przy tej uroczystej okazji nie zabrakło jadła i napojów, a i Mikołaj także o nas pamiętał. Był to więc prawdziwie magiczny wieczór.

więcej >>

Wybory Miss Polonia 2010

LIDEX aktualności

11 grudnia w Łodzi, w obiekcie Międzynarodowych Targów Łódzkich EXPO odbyły się Wybory Miss Polonia 2010. Konkurs Miss Polonia należy do najstarszych tego typu imprez na świecie. Organizatorami finałowej gali konkursu był Urząd Miasta Łodzi oraz Biuro Miss Polonia. Tym razem LIDEX congresses & events zapewniał obsługę fotoreporterską.

więcej >>

Polsko-Rosyjskie Forum Dialogu Obywatelskiego

LIDEX aktualności

6 grudnia w Pałacu na Wodzie w Warszawskich Łazienkach odbyło się posiedzenie Polsko-Rosyjskiego Forum Dialogu Obywatelskiego. Uroczyste otwarcie obrad poprzedziła wspólna konferencja Prezydentów Polski i Rosji - Bronisława Komorowskiego oraz Dmitrija Miedwiediewa. LIDEX congresses & events zapewniał kompleksową obsługę techniczną spotkań w trzech salach Pałacu: rozmów Prezydentów, konferencji tematycznej oraz konferencji prasowej.

więcej >>

Przetarg rozstrzygnięty - LIDEX obsługuje Kancelarię Senatu

LIDEX aktualności

Firma LIDEX kończy rok 2010 podpisaniem umowy na świadczenie usług w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych na potrzeby Kancelarii Senatu.
Po Ministerstwie Gospodarki, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, 2 grudnia do grona naszych Klientów dołączyła kolejna centralna instytucja.

więcej >>

Review Conference 2010

LIDEX aktualności

W dniach od 30.09. do 8.09.2010 roku odbyła się pierwsza z trzech części konferencji OSCE Review Conference. Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie zaprosiła ponad 1000 gości z 56 krajów członkowskich, krajów współpracujących oraz organizacji międzynarodowych do Hotelu Sofitel Victoria, by dyskutować o ważnych problemach współczesnego świata, m.in. o przestrzeganiu praw człowieka, wolności mediów, przeciwdziałaniu dyskryminacji oraz handlowi ludźmi.

więcej >>

Międzynarodowy Festiwal Reportażu 2010 - WARSZAWA BEZ FIKCJI

LIDEX aktualności

W dniach 24-28 listopada odbył się w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Reportażu 2010 - WARSZAWA BEZ FIKCJI, organizowany przez Instytut Książki i Instytut Reportażu. To wielkie święto literatury faktu, reportażu fotograficznego i teatru faktu obfitowało w debaty i spotkania z wybitnymi twórcami, a także spektakle teatralne, które odbywały się w licznych galeriach, klubach i księgarniach Warszawy.

więcej >>

Wiadomości z oddziału biura tłumaczeń Łódź

LIDEX aktualności

W dniach 19-28 listopada 2010 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, największym teatrze dramatycznym w Polsce, odbył się I Międzynarodowy Festiwal Teatralny Klasyki Światowej NOWA KLASYKA EUROPY. Ten przegląd propozycji najważniejszych światowych scen teatralnych - spektakli, które są częścią nowego kanonu inscenizacyjnego Europy - to dyskusja o współczesnych interpretacjach klasycznej literatury światowej.

więcej >>

Nowinki z oddziału Katowice

LIDEX aktualności

W dniach 17-21 listopada w Katowicach odbyła się pierwsza edycja festiwalu producentów filmowych - Międzynarodowy Festiwal Filmowy REGIOFUN. Celem imprezy jest propagowanie działalności europejskich Regionalnych Funduszy Filmowych, które umożliwiają samorządom w wielu krajach promocję swoich regionów oraz wspieranie rodzimej kinematografii.

więcej >>

56. Doroczna Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

LIDEX aktualności

W dniach 12-16 listopada w salach posiedzeń Sejmu i Senatu RP odbyła się 56. Doroczna Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. W Sesji udział wzięli parlamentarzyści z państw członkowskich NATO z Ameryki Północnej i Europy, przedstawiciele krajów partnerskich, Parlamentu Europejskiego, Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE i Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy oraz obserwatorzy.

więcej >>

Wiadomości z oddziału biura tłumaczeń Katowice

LIDEX aktualności

W ramach Open Days - local event 2010, 8 listopada w Bielsko-Białej, odbyła się międzynarodowa konferencja "Współpraca terytorialna 2014-2020? Jaka przyszłość?"
Biuro Tłumaczeń Katowice - oddział LIDEXu mógł zająć się kompleksową obsługą tego wydarzenia, zapewniając tłumaczy ustnych oraz sprzęt do tłumaczeń symultanicznych.

więcej >>

Zwiększenie dostaw gazu z Rosji

LIDEX aktualności

Umowa gazowa została podpisana. Po długich negocjacjach wicepremierzy Polski i Rosji Waldemar Pawlak oraz Igor Sieczin podpisali w Warszawie międzyrządowe porozumienie o zwiększeniu dostaw gazu do naszego kraju. Jesteśmy dumni, ze LIDEX miał swój pośredni udział w tym wydarzeniu. Zarówno negocjacje umowy jak i samo jej podpisanie pod względem obsługi tłumaczeniowej obsługiwane było przez LIDEX.

więcej >>

Wielka przeprowadzka LIDEXu

LIDEX aktualności

Jest nam niezwykle miło poinformować, że w dniu 23 października 2010 r. Centrala firmy LIDEX przeprowadziła się do nowej, przestronnej siedziby. Tym samym rozpoczęliśmy nowy, długo oczekiwany etap naszego działania. Dla nas był to naprawdę ważny i radosny dzień. Jesteśmy przekonani, że komfort naszej pracy zaowocuje także zwiększeniem satysfakcji naszych Klientów i współpracowników.

więcej >>

Międzynarodowa konferencja naukowa „Świat wobec "Solidarności" 1980-89”

LIDEX aktualności

W dniach 21-23 października 2010 r. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Świat wobec "Solidarności" 1980-1989”.
LIDEX congresses & events zapewnił podczas tej konferencji tłumaczy oraz sprzęt do tłumaczeń symultanicznych.

więcej >>

Europejskie Forum Młodych Rolników 7-10 października 2010 r.

LIDEX aktualności

Europejskie Forum Młodych Rolników zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego już po raz trzeci. W tym roku odbyło się ono pod hasłem "Bezpieczna żywność - zdrowy człowiek", a uczestniczyli w nim młodzi rolnicy z Polski, Węgier, Czech, Austrii, Niemiec i Ukrainy. Celem forum była wymiana doświadczeń i nawiązanie kontaktów branżowych.

więcej >>

Najlepsi śpiewacy świata w Łodzi

LIDEX aktualności

Już w 2008 roku, jako pierwsza w Polsce, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina zaproponowała melomanom wirtualne wizyty w jednym z najbardziej prestiżowych teatrów operowych świata - w nowojorskiej The Metropolitan Opera.

więcej >>

Konferencja "Solidarność dla Przyszłości: Europa i Świat 30 lat po zwycięstwie polskiej Solidarności"

LIDEX aktualności

30 września 2010 roku w Filharmonii Bałtyckiej odbyła się zorganizowana przez Instytut Lecha Wałęsy dwudniowa Konferencja z okazji 30. rocznicy powstania Solidarności.
Ogromnym zaszczytem dla LIDEXu była językowa i techniczna obsługa tych niezmiernie ważnych wydarzeń promujących Polskę na arenie międzynarodowej.

więcej >>

Wiadomości z oddziału Gdynia

LIDEX aktualności

Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego 29 września, pod hasłem "Solidarność - zmieniać świat", odbyło się III Forum Młodych organizowane przez Europejskie Centrum Solidarności.

więcej >>

"Europa i USA w zmieniającym się świecie"

LIDEX aktualności

W dniach 16-17 września w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich odbyła się zorganizowana przez Centrum im. prof. Bronisława Geremka konferencja "Europa i Stany Zjednoczone w zmieniającym się świecie", podczas której intelektualiści z całego świata zastanawiali się nad przyszłością europejsko-amerykańskich relacji. Uczestnikami tego wydarzenia byli m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski, Adam Michnik oraz byli szefowie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

więcej >>

ELIOS 2010: Największa impreza sportowa roku

LIDEX aktualności

W dniach 18-23 września odbędą się w Polsce Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych (ELIOS). Podczas Ceremonii powitamy 56 delegacji sportowych z całej Europy. Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych (Torch Run) rozpoczął się 5 września. Ogień Olimpijski, rozpalony od promienia słonecznego w Grecji, czeka długa droga przez Europę i Polskę. Zapalenie znicza będzie istotnym momentem w czasie Ceremonii Otwarcia Igrzysk.

więcej >>

"Les Miserables" w Gazeta Café

LIDEX aktualności

W poniedziałek 13 września w ramach cyklu Gazeta Café odbyło się spotkanie poświęcone słynnemu musicalowi "Les Miserables" Claude-Michela Schönberga. Dyrektor sceny i reżyser spektaklu Wojciech Kępczyński opowiedział o niezwykle intensywnych i trudnych, ale sprawiających wielką satysfakcję oraz radość przygotowaniach do premiery, która odbędzie się 25 września. Tradycyjnie już LIDEX miał wielką przyjemność obsługiwać od strony technicznej to spotkanie.

więcej >>

Zewnętrzny audit nadzorczy

LIDEX aktualności

Z dumą informujemy, że w dniu 8 września LIDEX został poddany zewnętrznemu auditowi. Jego celem było sprawdzenie doskonalenia funkcjonowania SZJ (Systemu Zarządzania Jakością) w naszej firmie. Podczas bieżącej wizyty nie stwierdzono żadnych niezgodności. Wynik jednoznacznie potwierdził zgodność naszego SZJ z wymogami normy ISO 9001:2008.

więcej >>

SPEŁNIAMY MARZENIE - CHCIAŁBYM BYĆ BATMANEM

LIDEX aktualności

Pięcioletni Igor zapragnął spotkać Batmana. Zastanawiał się jednak, czy jego bohater znajdzie na to czas, skoro jest tak zajęty ratowaniem ludzi. 15 sierpnia 2010 r. LIDEX miał wielką przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu i razem z Fundacją Mam Marzenie pomóc w spełnieniu marzenia pięciolatka. Na potrzeby tej akcji zapewniliśmy sprzęt akustyczny.

więcej >>

Umowa z MSWiA

LIDEX aktualności

W ślad za podpisaną umową LIDEX do końca bieżącego roku będzie zapewniał kompleksową obsługę tłumaczeniową Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Realizacja tłumaczeń na potrzeby Ministerstwa to dla nas zaszczyt i wielka odpowiedzialność.

więcej >>

Uroczysta sesja Rady Miasta Stołecznego Warszawy z okazji dnia Pamięci Warszawy

LIDEX aktualności

W sobotę 31 lipca, z okazji Dnia Pamięci Warszawy, w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego odbyła się uroczysta sesja Rady m.st. Warszawy. Ważnym elementem tej uroczystości było wręczenie przez przewodniczącą Rady Miasta Ewę Malinowską-Grupińską oraz Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz dyplomów Honorowego Obywatela m.st. Warszawy, jak również 24 Nagród m.st. Warszawy.

więcej >>

Sukces oddziału LIDEXu w Łodzi

LIDEX aktualności

Z wielką przyjemnością informujemy, że oferta firmy LIDEX została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na kompleksową obsługę tłumaczeniową Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego podczas EFMR oraz innych wydarzeń organizowanych przez tę instytucję.

więcej >>

VIII Wschodnioeuropejska Konferencja Chorób Rzadkich

LIDEX aktualności

W dniach 23-26 lipca 2010 w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Echo" odbyła się VIII Wschodnioeuropejska Konferencja Chorób Rzadkich "Problemy dostępu do specjalistycznej opieki medycznej oraz wyzwania terapii chorób rzadkich w Europie Wschodniej".
LIDEX zapewniał obsługę tego wydarzenia, dostarczając kabiny do tłumaczeń i sprzęt symultaniczny oraz realizując tłumaczenie specjalistyczne w językach angielskim i rosyjskim.

więcej >>

Obchody 10-lecia Wspólnoty Demokracji

LIDEX aktualności

Od 2 do 4 lipca Kraków był gospodarzem prestiżowego wydarzenia - obchodów 10-lecia Wspólnoty Demokracji. Z tej okazji odbyło się spotkanie, na które Minister Spraw Zagranicznych RP zaprosił ponad 100 ministrów spraw zagranicznych.
Jesteśmy dumni, że do obsługi językowej - tłumaczenia ustne - tego prestiżowego wydarzenia został wybrany właśnie LIDEX.

więcej >>

Sztuka przekładu i nie tylko... w Studiu Grafiki i Filmu LIDEX

LIDEX aktualności

Projekty realizowane przez kreatywny zespół naszego Studia Grafiki i Filmu nieustannie zaskakują nas swoją różnorodnością.
Jednego dnia tłumaczymy pieśń z języka perskiego, drugiego stajemy przed szczególnym wyzwaniem przełożenia na język angielski scenek kabaretowych.

więcej >>

ODDZIAŁ LIDEXU W GDYNI W AKCJI

LIDEX aktualności

15 czerwca 2010 roku w gdańskim Nowym Ratuszu została otwarta Wystawa poświęcona byłemu kanclerzowi Republiki Federalnej Niemiec Willy'emu Brandtowi. Gdyński Oddział Biura Tłumaczeń LIDEX miał przyjemność zapewnić obsługę językową tej ważnej uroczystości.

więcej >>

9. Konferencja Regionów Europy ds. Środowiska.

LIDEX aktualności

W dniach 10-11 czerwca 2010 roku w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się międzynarodowa konferencja ENCORE. Wzięli w niej udział Ministrowie Środowiska państw europejskich oraz prezesi i przewodniczący wielu stowarzyszeń, organizacji i instytucji naukowych związanych z ochroną środowiska. W uroczystości otwarcia uczestniczył Marszałek Jacek Protas, Przewodniczący ENCORE.

więcej >>

Nowinki z oddziału w Łodzi

LIDEX aktualności

Otwarcie największej na świecie huty szkła płaskiego firmy Euroglas
20 maja w Ujeździe został uroczyście otwarty największy na świecie zakład produkcji szkła płaskiego - Float Euroglas Polska. W inauguracji uczestniczyli właściciele szwajcarskiej rodzinnej firmy Glas Trösch, której firmą córką jest Euroglas Polska. Na uroczystość przybyli również wicewojewoda łódzki Krystyna Ozga i marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak.

więcej >>

NAJBLIŻSZE 24 MIESIĄCE LIDEX U PREMIERA

LIDEX aktualności

W wyniku rozstrzygnięcia kolejnego przetargu od czerwca 2010 r. LIDEX będzie świadczył usługi w zakresie tłumaczeń ustnych oraz pisemnych na rzecz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez następne 2 lata.
Możliwość zapewnienia obsługi językowej podczas najważniejszych dla kraju wydarzeń politycznych to dla nas ambitne zadanie, zwłaszcza że zbiegnie się ono z przewodnictwem Polski w Radzie Unii Europejskiej od 1 lipca 2011 roku.

więcej >>

Kontynuacja działań LIDEXu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu

LIDEX aktualności

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że recesja wpływa na ograniczenie wydatków. Niestety także tych przeznaczonych na cele charytatywne i społeczne. Tym bardziej jesteśmy dumni z faktu, że jasno określona polityka firmy LIDEX dotycząca działalności w sferze CSR pozwoliła nam w roku 2010 na kontynuację wspaniałej współpracy z instytucjami kulturalnymi i oświatowymi.

więcej >>

"The Metropolitan Opera: Live in HD" w Łodzi

LIDEX aktualności

W sobotę 1 maja w Filharmonii Łódzkiej zakończył się cykl trwających od października przedstawień z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Zwieńczeniem tego wydarzenia był transmitowany na żywo spektakl operowy Gioachino Rossiniego "Armida".

więcej >>

Biuro Tłumaczeń LIDEX - specjalizacje bez tajemnic

LIDEX aktualności

Zespół Biura Tłumaczeń LIDEX jak zawsze pracuje w pocie czoła i nie może narzekać na brak interesujących, specjalistycznych projektów. Nasi tłumacze - wybitni eksperci w wąskich dziedzinach, takich jak medycyna, prawo, finanse, technika, marketing, PR, a także kuchnie świata czy oceanografia - pomagają Klientom zgłębić wiele zawiłych zagadnień.

więcej >>

Szwedzko-Brytyjskie Dni Informacyjne w Katowicach

LIDEX aktualności

W dniach 29-30 kwietnia br. w Katowicach zorganizowane zostały Dni Informacyjne poświęcone warunkom życia i pracy w Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Zaproszeni doradcy EURES z wyżej wymienionych krajów przekazywali informacje m. in. na temat sposobów poszukiwania pracy, prawa pracy, systemów podatkowych, ubezpieczeń społecznych, zakwaterowania, edukacji, kosztów życia.

więcej >>

15. EDYCJA "BOOK OF LISTS" W WBJ - LIDEX LIDEREM

LIDEX aktualności

Do sprzedaży trafił już periodyk "Book of Lists", którego wydawcą jest Warsaw Business Journal. To największa i najbardziej wiarygodna angielskojęzyczna baza informacji na temat polskiego biznesu. Już po raz ósmy LIDEX znalazł się w ścisłej czołówce w rankingu firm tłumaczeniowych. Podczas ostatnich ośmiu edycji LIDEX czterokrotnie zajmował 1. miejsce i czterokrotnie 2. miejsce w tym przewodniku po polskim biznesie.

więcej >>

Międzynarodowa Konferencja Położnych "Narodziny w Europie i na świecie"

LIDEX aktualności

W dniach 20-24 kwietnia br. odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce narodzin. Jej uczestnicy omawiali ważne tematy związane m.in. z opieką lekarską nad młodocianą ciężarną, dostępnością oraz jakością tej opieki w Polsce i na świecie. Biuro tłumaczeń LIDEX Katowice zajęło się kompleksową obsługą tego wydarzenia, zapewniając sprzęt do tłumaczeń symultanicznych oraz tłumaczy ustnych.

więcej >>

Wiosenna integracja LIDEXu w Galerii Zachęta

LIDEX aktualności

30 marca 2010 r. zespół LIDEXu z Warszawy spotkał się w Galerii Narodowej ZACHĘTA. Zostaliśmy oprowadzeni po głośnej i wzbudzającej duże emocje wystawie "Płeć. Sprawdzam! Kobiecość i męskość w sztuce Europy Wschodniej". Kuratorka, wraz z zespołem ekspertów z 24 krajów, przygotowała obszerną ekspozycję, obejmującą ponad 400 prac. Jest to pierwszy, reprezentatywny przegląd sztuki wschodnioeuropejskiej poświęconej problematyce ról płciowych od lat 60. ubiegłego wieku.

więcej >>

ISO 9001:2008 - audyt nadzorczy

LIDEX aktualności

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 25 marca bieżącego roku w firmie LIDEX został przeprowadzony kolejny audyt zewnętrzny, którego celem było sprawdzenie utrzymania i doskonalenia Systemu Zarządzania Jakością. Audyt nie wykazał żadnych niezgodności, a działania w audytowanych obszarach zostały uznane za efektywne.

więcej >>

Gala "Pracodawca Roku 2009"

LIDEX aktualności

W tym roku największe badanie ankietowe organizowane przez AIESEC Polska - "Pracodawca Roku" - objęło swoim zasięgiem około 5000 studentów z 43 uczelni wyższych, z największych ośrodków akademickich, takich jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Lublin, Toruń, Łódź.

więcej >>

Publikacja "Koniec zimnej wojny. Solidarność początkiem upadku komunizmu"

LIDEX aktualności

Konferencja "The End of the Cold War. Solidarity as the Beginning of the end of Communism" to projekt Fundacji Centrum Solidarności, który stanowił centralny punkt obchodów 20. rocznicy upadku komunizmu w Europie.
Z okazji tej rocznicy w Gdańsku spotkało się grono historyków, muzealników, świadków historii oraz młodych ludzi z 10 krajów basenu Morza Bałtyckiego.

więcej >>

NATO na Zamku Królewskim

LIDEX aktualności

12 marca 2010 roku w Warszawie na Zamku Królewskim odbyła się Międzynarodowa konferencja nt. nowej koncepcji strategicznej NATO. W konferencji udział wzięli m.in.: sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen, minister obrony narodowej Bogdan Klich oraz minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, jak również wielu wybitnych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego.

więcej >>

Rodzina w Sejmie RP

LIDEX aktualności

W dniach 9-10 marca 2010 roku w Sejmie RP odbyła się dwudniowa konferencja "Polska dla rodziny - rodzina dla Polski.
LIDEX miał przyjemność zapewnić kompleksową obsługę tego wydarzenia. W Sali Kolumnowej Sejmu oraz w czterech innych salach zapewnialiśmy system do tłumaczeń symultanicznych dla 500 osób oraz multimedia, a także obsługę językową - zespół tłumaczy języków angielskiego i francuskiego.

więcej >>

Sponsoring kultury

LIDEX aktualności

W ramach działań na rzecz rozwoju kultury i nauki LIDEX wznowił współpracę z Zachętą Narodową Galerią Sztuki. Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce w siedzibie galerii Zachęta - w miłej, ciepłej i partnerskiej atmosferze. Już wkrótce będziemy Państwa na bieżąco informować o ciekawych wydarzeniach artystycznych i kulturalnych - na które zaprasza Państwa jedna z najbardziej prestiżowych galerii sztuki współczesnej w Polsce.

więcej >>

"Prospects in Poland 2010", czyli w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju

LIDEX aktualności

W największych polskich miastach rozpoczął się cykl seminariów inwestycyjnych "Prospects in Poland 2010". Uczestnicy spotkań organizowanych w ramach tego cyklu będą dyskutowali nad możliwościami, jakie kryzys gospodarczy stworzył dla Polski.
Pierwsze spotkanie odbyło się 4 marca 2010 roku w Łodzi, w Hotelu andel's.

więcej >>

III Międzynarodowy Kongres Chopinologiczny

LIDEX aktualności

Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zorganizował w dniach 25 lutego - 1 marca w Warszawie III Międzynarodowy Kongres Chopinologiczny "Chopin 1810-2010. Idee - Interpretacje - Oddziaływania". Było to wydarzenie o randze światowej, niespotykanym zasięgu oddziaływania w sferze nauki i sztuki oraz ogromnym znaczeniu dla poznania i pełnego zrozumienia twórczości polskiego kompozytora.

więcej >>

Biuro Tłumaczeń LIDEX "musi się gęsto tłumaczyć"

LIDEX aktualności

Luty to najkrótszy miesiąc roku, jednak dla naszego działu tłumaczeń pisemnych był on bardzo pracowity. Obfitował w ciekawe i będące dużym wyzwaniem projekty.

więcej >>

Obchody Dnia Węgierskiego w Katowicach

LIDEX aktualności

W Katowicach uczczono 70. rocznicę uchodźstwa polskiego na Węgry. Honorowy patronat nad uroczystością objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz Prezydent Republiki Węgierskiej László Sólyom, którzy wspólnie uczestniczyli w zorganizowanym z tej okazji koncercie "Polacy Węgrom". Uroczysty koncert poprzedziło wręczenie nadanych pośmiertnie odznaczeń dla osób zaangażowanych w ratowanie polskich uchodźców na Węgrzech.

więcej >>

Konferencja Komisji Parlamentów Krajów Grupy Wyszehradzkiej

LIDEX aktualności

W dniach 23-24 lutego w Krakowie odbyła się Konferencja Komisji Parlamentów Krajów Grupy Wyszehradzkiej zorganizowana przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP. LIDEX congresses & events obsługiwał tę konferencję kompleksowo, zapewniając system do tłumaczeń symultanicznych, system nagłośnieniowy oraz obsługę tłumaczeniową.

więcej >>

10. edycja Shopping Center Forum

LIDEX aktualności

18 lutego w hotelu Hilton w Warszawie odbyła się 10. edycja konferencji Shopping Center Forum. Nasz dział congresses & events tradycyjnie już zajął się kompleksową obsługą tego prestiżowego wydarzenia. Zapewniliśmy system do tłumaczeń symultanicznych, systemy nagłośnienia, prezentacyjne, oprawę multimedialną i oświetleniową, a także obsługę operatorską.

więcej >>

XV Ogólnopolskie Spotkanie Sadowników w Grójcu

LIDEX aktualności

W dniach 11-12 lutego w hali sportowej Spartakus w Grójcu odbyło się 15. jubileuszowe spotkanie sadowników. Imprezę pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizował Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. prof. Szczepana Pieniążka ze Skierniewic oraz Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej przy wsparciu Marszałków Województw Mazowieckiego i Łódzkiego.

więcej >>

Obrady UCESM w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie

LIDEX aktualności

W dniach od 8 do 14 lutego br. delegaci 37. Konferencji Życia Konsekrowanego, będący członkami UCESM (Unii Konferencji Europejskich Przełożonych Wyższych) z 25 krajów europejskich, reprezentujący ok. 400 tys. zakonnic i zakonników obradowali w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

więcej >>

Integracja przed losowaniem grup do piłkarskich mistrzostw Europy 2012

LIDEX aktualności

W sobotę w Fabryce Trzciny odbył się wieczór integracyjny dla gości UEFA zaproszonych na uroczyste losowanie grup eliminacyjnych do EURO 2012.
LIDEX miał przyjemność zapewniać obsługę językową podczas tego wydarzenia.

więcej >>

Wizyty protokolarne dlelgacji zagranicznych oraz członków kierownictwa Ministerstwa Gospodarki

LIDEX aktualności

Miło nam poinformować, że w ślad za wygranym przetargiem podpisaliśmy umowę na wyłączną obsługę Ministerstwa Gospodarki w 2010 roku w zakresie tłumaczeń ustnych. Współpraca będzie obejmowała tłumaczenia w ramach obsługi protokolarnej wizyt delegacji zagranicznych oraz przedstawicieli kierownictwa.

więcej >>

MET - Live in HD w Łodzi - "Carmen" - Georges Bizet

LIDEX aktualności

16 stycznia, w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, entuzjaści opery mogli obejrzeć transmisję "Carmen" z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Łódzki oddział firmy LIDEX miał przyjemność zapewnić obsługę językową tego wydarzenia.

więcej >>

Prezentacja nowej książki Władysława Bartoszewskiego

LIDEX aktualności

15 stycznia bieżącego roku, w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie obyła się prezentacja nowej książki Władysława Bartoszewskiego.
LIDEX zapewnił obsługę techniczną w czasie tej prezentacji, jak również dostarczył system do tłumaczeń symultanicznych i system nagłośnieniowy. Powierzono nam także zadanie rejestracji wideo tego wydarzenia.

więcej >>

Rok Chopinowski rozpoczęty - Lang Lang w Łodzi

LIDEX aktualności

W niedzielę 10 stycznia, w Filharmonii Łódzkiej wystąpił znakomity chiński pianista, jedna z największych współczesnych gwiazd muzyki klasycznej, ogłoszony przez New York Times "najgorętszym pianistą na planecie muzyki poważnej” - Lang Lang.

więcej >>

The Met-Live In HD

LIDEX aktualności

Oddział łódzki obsługuje również językowo Filharmonię Łódzką i trwający właśnie sezon transmisji "The Met-Live in HD". Filharmonia Łódzka jest pierwszą i jak dotąd jedyną filharmonią, która zaproponowała melomanom wirtualne wizyty w jednym z najbardziej prestiżowych teatrów operowych świata – nowojorskiej The Metropolitan Opera.

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: