• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2011?

Spotkanie wigilijne zespołu LIDEXu

LIDEX aktualności

Ten wyjątkowy wieczór spędziliśmy w KINOKawiarni Stacja Falenica, w unikatowych wnętrzach przedwojennego dworca kolejowego. Tradycyjna kolacja wigilijna to dla nas okazja do ciekawych rozmów, chwile spędzone w wyjątkowym towarzystwie, czas życzeń oraz... prezentów. Czego można chcieć więcej?

więcej >>

Zakończenie sezonu spotkań z cyklu "Film, muzyka, teatr w Gazeta Cafe"

LIDEX aktualności

Podczas spotkania z okazji 50-lecia pracy artystycznej Daniel Olbrychski opowiadał o filmowych partnerkach, wspominał swój debiut, mówił także o przygotowaniach do jubileuszowej premiery "Po drodze do Madison" w Teatrze 6. piętro. Nie obeszło się bez anegdot, no i oczywiście autografów. Publiczność dopisała jak zawsze.

więcej >>

VI edycja konferencji "Szkolenie dzieci i młodzieży na świecie"

LIDEX aktualności

W dniach 23 i 24 listopada 2011 r. w Warszawie odbyła się konferencja szkoleniowa "Szkolenie dzieci i młodzieży na świecie". Tematem wykładów i zajęć praktycznych były stosowane na świecie metody pracy z najmłodszymi piłkarzami.
Prelegentami byli: trenerzy m.in. z Francji, Włoch, RPA, Szkocji oraz Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także przedstawicieli UEFA oraz FIFA.

więcej >>

Wieści z naszych oddziałów

LIDEX aktualności

Dla stałego Klienta z sektora administracji publicznej zrealizowaliśmy niecodzienny projekt - tłumaczenie katalogu o zasobach Bałtyku na języki angielski i niemiecki.
Nie oparł się nam także sektor finansowy. Dla jednego z wiodących na rynku banków oddział w iście ekspresowym tempie realizował obszerne, ponad 500-stronicowe tłumaczenie.

więcej >>

V Europejski Szczyt Równości

LIDEX aktualności

W dniach 14-15 listopada 2011 r. na zlecenie jednego z naszych prestiżowych Klientów z sektora administracji rządowej w ramach Polskiej Prezydencji w UE zapewniliśmy obsługę językową podczas V Europejskiego Szczytu Równości w Poznaniu. Było to nietypowe i trudne wyzwanie: tym razem nasz dział LIDEX congresses & events zapewniał tłumaczy polskiego i międzynarodowego języka migowego.

więcej >>

Gala Europe Music Awards

LIDEX aktualności

W dniu 6 listopada 2011 r. nasi niezrównani tłumacze języka angielskiego zrealizowali zlecenie dla MTV. Było to tłumaczenie na żywo podczas Gali Europe Music Awards w Belfaście. Wybór LIDEXu do realizacji tego wydarzenia był dla nas wielkim wyróżnieniem - jest to bowiem jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń roku.

więcej >>

Festiwal Warszawa w Budowie

LIDEX aktualności

Przez cały październik nasz dział LIDEX congesses & events zapewniał kompleksową obsługę zarówno językową - tłumaczenia w języku angielskim - jak i techniczną - sprzęt nagłośnieniowy oraz aparatura do tłumaczeń symultanicznych na potrzeby festiwalu Warszawa w Budowie.

więcej >>

Prezydencja Polski w Radzie UE

LIDEX aktualności

Październik był kolejnym miesiącem Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Obfitował w wiele międzynarodowych wydarzeń - oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszego działu LIDEX congesses & events.

więcej >>

WIEŚCI Z ŁODZI

LIDEX aktualności

Podczas Międzynarodowych Targów Łódzkich nasz oddział biura tłumaczeń w Łodzi zapewnił kompleksową obsługę, techniczną i językową, konferencji poświęconej zdrowej żywności. W trzech salach łącznie pracowały dla nas po trzy dwuosobowe zespoły tłumaczy języków angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego.

więcej >>

Szczyt Partnerstwa Wschodniego

LIDEX aktualności

Za nami Szczyt Partnerstwa Wschodniego, jedno z najważniejszych wydarzeń Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Podczas dwudniowego spotkania szefów państw poruszano strategiczne kwestie dotyczące kształtu Partnerstwa Wschodniego w kolejnych latach. LIDEX congresses & events zapewniał tłumaczenia w zakresie języków: rosyjskiego, białoruskiego, angielskiego, ukraińskiego, francuskiego i węgierskiego.

więcej >>

IV Edycja nagrody Lecha Wałęsy

LIDEX aktualności

W dniu 29 września br. LIDEX oddział w Gdyni zapewniał kompleksowa obsługę techniczną i językową podczas uroczystości wręczenia byłemu Prezydentowi Brazylii Luizowi Inácio Luli da Silva nagrody im. Lecha Wałęsy. W uroczystości wzięli udział m.in. Lech Wałęsa i Premier Donald Tusk. Dzięki sprawnej organizacji i koordynacji pracy zespołu 14 tłumaczy, zapewnionemu przez LIDEX, przebiegło ono zgodnie z założeniami i oczekiwaniami.

więcej >>

Europejskie Forum Nowych Idei

LIDEX aktualności

W dniu 29 września br. w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie LIDEX congresses & events oddział w Gdyni zapewniał obsługę językową - tłumaczenie w zakresie 4 języków. Dodatkowo nasi tłumacze pracowali podczas uroczystości pod Pomnikiem Trzech Krzyży w Gdańsku oraz w trakcie uroczystej kolacji.

więcej >>

Kampania "Bądź widoczny!"

LIDEX aktualności

LIDEX od lat kładzie duży nacisk na działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy kampanię pod hasłem "Bądź widoczny!".
Na podstawie autorskiego projektu zostały wykonane opaski odblaskowe, które przekazaliśmy naszym Klientom.

więcej >>

III Międzynarodowy Kongres Kobiet

LIDEX aktualności

Tradycyjnie już LIDEX miał swój wkład w tak ważne wydarzenie, jakim jest III Międzynarodowy Kongres Kobiet. Tym razem LIDEX congresses & events zapewniał kompleksową obsługę techniczną i językową podczas drugiego dnia Kongresu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie obok panelu dotyczącego raportu GPW oraz idei feministycznej ekonomii, odbywało się wiele spotkań o tematyce biznesowej.

więcej >>

30. rocznica I Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność"

LIDEX aktualności

W dniach od 5 do 10 września odbyła się wizyta studyjna liderów opozycji demokratycznej z Tunezji i Egiptu. Arabscy dysydenci zapoznali się z mechanizmem funkcjonowania systemu politycznego w demokratycznym państwie. Wizyta zakończyła się w Gdańsku międzynarodową konferencją "Głęboko czujemy wspólnotę naszych losów", zorganizowaną pod patronatem Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza i Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka.

więcej >>

Wakacje 2011 w Studio Grafiki i Filmu

LIDEX aktualności

Tegoroczne wakacje to czas niezwykle twórczy. Zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów, a każdy z nich nauczył nas czegoś nowego. Opracowując graficznie tłumaczenia, poszerzamy wiedzę z zakresu m. in. obsługi maszyn, przygotowując polskie wersje filmów reklamowych, dowiadujemy się, jakie produkty są najlepsze, a produkując litery przestrzenne ze styroduru, znajdujemy optymalne proporcje. Takiej wiedzy nigdy za wiele!

więcej >>

64. Letni Kongres CIOR, CIOMR i NRFC

LIDEX aktualności

W dniach 2-6 sierpnia 2011 w Hotelu Novotel Warszawa Centrum odbył się 64. Letni Kongres Międzysojuszniczej Konfederacji Oficerów Rezerwy (CIOR), Międzysojuszniczej Konfederacji Oficerów Rezerwy Służb Medycznych (CIOMR) i Komitetu Narodowych Sił Rezerwowych NATO (NRFC). LIDEX congresses & events zapewniał kompleksową obsługę tego wydarzenia: tłumaczenie symultaniczne w językach angielskim i francuskim oraz nagłośnienie i multimedia.

więcej >>

Integracyjne spotkanie załogi LIDEXu

LIDEX aktualności

Pogoda nam dopisała i w słoneczne popołudnie załoga LIDEXu z Warszawy spotkała się w hotelu BOSS w Miedzeszynie. Było zielono, ciepło i smacznie, gdyż - jak to na lato przystało - zajadaliśmy się smakołykami z grilla.

więcej >>

Inauguracja polskiej prezydencji w Unii Europejskiej

LIDEX aktualności

Wraz z początkiem lipca Polska przejęła przewodnictwo w Unii Europejskiej. Uroczysta inauguracja odbyła się w Sejmie oraz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wieczorem natomiast w Teatrze Wielkim miała miejsce uroczysta Gala, podczas której oficjalne przemówienia wygłosili premierzy Polski i Węgier, a także przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso i przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

więcej >>

Szczyt Gospodarczy Polska-Niemcy

LIDEX aktualności

W dniu 20 czerwca w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbył się Szczyt Gospodarczy Polska-Niemcy, zorganizowany przez Pracodawców RP i Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową.
Wiodącymi tematami spotkania  były inwestycje w obu krajach, a także problemy i szanse związane z energetyką.

więcej >>

Orły Polskiego Biznesu w Niemczech 2011

LIDEX aktualności

15 czerwca 2011 roku w Dworze Artusa w Gdańsku rozdano nagrody dla najlepszych firm reprezentujących kapitał polski i odnoszących sukcesy gospodarcze na terenie Niemiec. Konkurs zorganizowała Fundacja Instytut Lecha Wałęsy w związku z dwudziestoleciem podpisania traktatu polsko-niemieckiego o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

więcej >>

OSCE Human Dimension Seminar 2011

LIDEX aktualności

W dniach 18-20 maja 2011 w Warszawie odbyło się kolejne Human Dimension Seminar. Delegaci z 56 krajów członkowskich i krajów współpracujących z OBWE oraz przedstawiciele organizacji międzynarodowych wspólnie omawiali ważne problemy współczesnego świata, m.in. przestrzeganie praw człowieka, poszanowanie swobody wypowiedzi oraz wolności mediów. W tym roku szczególnie omawiano rolę partii politycznych w procesie politycznym.

więcej >>

Polska Prezydencja w Radzie UE

LIDEX aktualności

Pragniemy poinformować, że podpisaliśmy umowę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych na Obsługę tłumaczeniową Prezydencji w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych. To kolejne ministerstwo, które dołączyło do licznego i znamienitego grona instytucji publicznych obsługiwanych przez LIDEX Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji.

więcej >>

IV Międzynarodowa Konferencja Programu UNESCO Pamięć Świata

LIDEX aktualności

Organizacja tej konferencji została powierzona Polsce jako wyraz uznania wkładu naszego kraju w działania UNESCO na rzecz zabezpieczania i udostępniania dziedzictwa dokumentacyjnego.
Konferencja zgromadziła uczestników z całego świata i była okazją do przedstawienia takich zjawisk jak...

więcej >>

Kolejne przetargi rozstrzygnięte

LIDEX aktualności

Pragniemy poinformować, że w ramach przeprowadzonych postępowań przetargowych oferty firmy LIDEX zostały wybrane przez Narodowe Centrum Kultury. Tym samym LIDEX zapewni usługi w zakresie tłumaczenia symultanicznego i szeptanego, a także wynajmu sprzętu do tłumaczenia symultanicznego i do nagłośnienia sal konferencyjnych wraz z obsługą podczas IV Międzynarodowej Konferencji Programu UNESCO Pamięć Świata.

więcej >>

Dobry materiał szkoleniowy to podstawa

LIDEX aktualności

Trzynastka nie musi być pechowa, wręcz przeciwnie. Biuro Tłumaczeń LIDEX zakończyło właśnie proces tłumaczenia pakietu materiałów szkoleniowych dla naszego Klienta - wiodącej międzynarodowej firmy doradztwa strategicznego. Warto podkreślić, że oprócz tłumaczenia pisemnego z języka angielskiego na język polski, dodatkowym elementem usługi było przygotowanie polskiej wersji filmów instruktażowych i szkoleniowych.

więcej >>

Tłumaczenie to nie wszystko...

LIDEX aktualności

Studio Grafiki i Filmu LIDEX zakończyło właśnie kompleksowy projekt profesjonalnego składu DT serii instrukcji urządzeń dla naszego stałego Klienta - lidera rynku branży mechanicznej. Tłumaczenie z języka angielskiego realizowane było przez nasze biuro tłumaczeń. Dzięki współpracy i zaangażowaniu pracowników LIDEXu projekt liczący ponad 500 stron został wykonany w zaledwie 8 dni.

więcej >>

Wielkanocna integracja

LIDEX aktualności

W dn. 20.04. załoga LIDEXu z Warszawy gościła w Fusion Restaurant BABALU, gdzie czekała na nas prawdziwa uczta. Kosztowaliśmy do woli różnych potraw, komponowaliśmy także własne zestawy. Wieczór obfitował w dobrą atmosferę, i smakowite, różnorodne doznania kulinarne.

więcej >>

Audyt ISO 9001:2008

LIDEX aktualności

Z przyjemnością chcieliśmy wszystkich poinformować, że 9 marca 2011 r przeprowadzony został w naszej firmie kolejny audit zewnętrzny ISO 9001:2008. Audyt ten jak zwykle wypadł pomyślnie.

więcej >>

Wspólna pamięć europejska - mit czy rzeczywistość?

LIDEX aktualności

14 marca w siedzibie Agory odbyła się debata poświęcona wspólnej pamięci europejskiej - pierwsza z cyklu debat europejskich organizowanych przez Centrum im. prof. Bronisława Geremka, Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce oraz Ośrodek Kultury Francuskiej UW.

więcej >>

Kolejny kontrakt publiczny

LIDEX aktualności

Jest nam niezwykle miło poinformować, że podpisaliśmy roczną umowę na świadczenie usług w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych na rzecz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Tym samym Urząd dołączył do licznego i znamienitego grona instytucji publicznych obsługiwanych przez LIDEX Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji.

więcej >>

Narada Kierownictw Ministerstw Spraw Zagranicznych Polski i Ukrainy

LIDEX aktualności

W Pałacu na Wodzie 25 lutego odbyła się III Narada Kierownictw Ministerstw Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy, której przewodniczyli Ministrowie Spraw Zagranicznych RP - Radosław Sikorski i Ukrainy - Kostiantyn Hryszczenko.
LIDEX congresses & events zapewniał kompleksową obsługę techniczną tego wydarzenia zarówno podczas samej Narady, jak i konferencji prasowej.

więcej >>

Promocja Gminy Busko-Zdrój

LIDEX aktualności

Miło nam poinformować, że firma LIDEX będzie wykonywać tłumaczenia tekstów do publikacji o charakterze promocyjnym oraz na stronę internetową Gminy Busko-Zdrój.
Przedsięwzięcie to jest częścią projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

więcej >>

20 lat odrodzonego Notariatu Polskiego 1991-2011

LIDEX aktualności

W dniu 14 lutego 2011 roku w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się jubileuszowa konferencja "Bezpieczeństwo czy ryzyko? Polskie dylematy szybkiego rozwoju" - 20 lat odrodzonego Notariatu Polskiego 1991-2011.
LIDEX congresses & events zapewniał kompleksową obsługę techniczną tego wydarzenia oraz tłumaczenie symultaniczne w językach angielskim i niemieckim.

więcej >>

"Inteligent wtrąca się w sprawy publiczne"

LIDEX aktualności

W dniu 9 lutego, w siedzibie Gazety Wyborczej w Warszawie, w ramach cyklu "Goście Gazety" odbyła się debata z okazji jubileuszu 90-lecia profesora Jerzego Pomianowskiego. Spotkanie z udziałem Jubilata oraz Aleksandra Kwaśniewskiego, Adama Szostkiewicza i Stefana Bratkowskiego poprowadził Adam Michnik.
LIDEX odpowiadał za techniczną obsługę spotkania.

więcej >>

Spotkanie Trójkąta Weimarskiego

LIDEX aktualności

W Warszawie w Pałacu Wilanowskim, po pięciu latach przerwy, odbył się szczyt Trójkąta Weimarskiego. Na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego do Polski przybyli kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydent Francji Nicolas Sarkozy.
LIDEX congresses & events zapewniał kompleksową obsługę techniczną tego wydarzenia.

więcej >>

Korytarz Transportowy Bałtyk - Adriatyk

LIDEX aktualności

W dniu 4 lutego 2011 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odbyła się międzynarodowa konferencja "Korytarz Transportowy Bałtyk - Adriatyk - współpraca regionów na rzecz centrów logistyczno-dystrybucyjnych". W konferencji uczestniczyli przedstawiciele regionów zagranicznych, przez które przebiega korytarz. Oddział naszego biura tłumaczeń w Gdyni zapewniał angielskie tłumaczenie symultaniczne.

więcej >>

Międzynarodowa konferencja donatorów "Solidarność z Białorusią"

LIDEX aktualności

Nie mogło zabraknąć LIDEXu w czasie tak ważnego wydarzenia jak międzynarodowa konferencja "Solidarność z Białorusią", która odbyła się 2 lutego 2011 roku w Warszawie.
LIDEX realizował tłumaczenia ustne w językach angielskim i białoruskim, zapewniając kompleksową obsługę językową tego wydarzenia podczas sesji plenarnych, dyskusji oraz konferencji prasowej.

więcej >>

Karnawałowa integracja z LIDEXem

LIDEX aktualności

W sobotni wieczór 22 stycznia mieliśmy przyjemność zaprosić do naszej nowej siedziby najlepszych tłumaczy w Polsce na "karnawałową integrację z LIDEXem". Była to największa tego typu impreza na rynku usług tłumaczeniowych, co jest zasługą naszych gości, którym dziękujemy za tak liczne przybycie oraz za wspaniałą atmosferę, jaką udało im się stworzyć.

więcej >>

Audyt certyfikujący wg normy PN-EN 15038:2006

LIDEX aktualności

Z przyjemnością chcielibyśmy Państwa poinformować, iż w dniu 30 listopada 2010 odbył się w firmie LIDEX audit certyfikacyjny, którego celem było sprawdzenie i ocena stopnia spełnienia wymagań określonych w normie PN-EN 15038:2006 (usługi tłumaczeń pisemnych). Podczas tego auditu stwierdzono, że firma LIDEX wdrożyła ww. standard i skutecznie go realizuje.

więcej >>

Obsługa Ministerstwa Gospodarki w zakresie tłumaczeń ustnych

LIDEX aktualności

Nowy Rok rozpoczynamy od podpisania kolejnej umowy z Ministerstwem Gospodarki na tłumaczenia ustne w ramach obsługi protokolarnej wizyt delegacji zagranicznych oraz członków kierownictwa tej instytucji. Tym samym firma LIDEX będzie zapewniała usługi tłumaczeniowe na potrzeby wszystkich wizyt delegacji zagranicznych w kraju oraz delegacji pracowników Ministerstwa Gospodarki za granicą.

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: