• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2012?

Godzina 12.12

Godzina 12.12

Dziś pojawiła się niesamowita okazja, aby uwiecznić na fotografii zespół LIDEX-u w wyjątkowym dniu o wyjątkowej godzinie.

więcej >>

Spotkanie Wigilijne pracowników LIDEXu

Spotkanie Wigilijne pracowników LIDEXu

Ten wyjątkowy wieczór spędziliśmy w przestrzeniach legendarnego już Soho Factory przy ul. Mińskiej w Warszawie.
Przed kolacją poznaliśmy historię tego miejsca, zwiedziliśmy unikatowe na skalę europejską Muzeum Neonów i wylosowaliśmy złote myśli w specjalnie zaprojektowanej maszynie. Pełni wrażeń udaliśmy się na wspaniałą ucztę w stylu gruzińskim do restauracji GEMO, gdzie czekały na nas kolejne niespodzianki, czyli... prezenty.

więcej >>

Plus Camerimage w Bydgoszczy

Plus Camerimage w Bydgoszczy

Plus Camerimage jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Dzięki festiwalowi zaczęto dostrzegać, że praca operatora filmowego to coś więcej niż umiejętności techniczne, że jest to sztuka, a operator to artysta, podobnie jak reżyser i aktorzy.
Za obsługę techniczną wydarzeń w ramach Festiwalu odpowiadał LIDEX congresses&events.

więcej >>

Nowa klasyka Europy 2012

Nowa klasyka Europy 2012

Przez trzy tygodnie krytycy, znawcy, widzowie i teatromani próbowali odkryć, co klasycy mają nam do powiedzenia o dzisiejszej Europie i jej problemach. W spotkaniach w Studiu Festiwalowym uczestniczyli znakomici aktorzy i cenieni w świecie reżyserzy. Przybyły najbardziej renomowane sceny z Niemiec, Rosji, Finlandii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.

więcej >>

LIDEX laureatem programu Symbol 2012

LIDEX laureatem programu Symbol 2012

Z wielką dumą i radością pragniemy poinformować, że LIDEX został laureatem programu Symbol 2012 prowadzonego przez Dziennik Gazeta Prawna i uzyskał tytuł "Symbolu Odpowiedzialności Społecznej".

więcej >>

David Lynch w Bydgoszczy

David Lynch w Bydgoszczy

W niedzielę 25 listopada w ramach trwającego w Bydgoszczy festiwalu PLUS CAMERIMAGE odbyło się niezwykłe spotkanie wybitnego reżysera, tegorocznego laureata nagrody za całokształt twórczości, Davida Lyncha z Grażyną Torbicką.

więcej >>

Tłumaczenie filmów w Studio Grafiki i Filmu

Tłumaczenie filmów w Studio Grafiki i Filmu

Studio Grafiki i Filmu LIDEX ma za sobą bardzo intensywny czas związany z tłumaczeniami filmów i montażem napisów. Ostatnio realizowaliśmy wiele zleceń związanych z filmem dla naszych klientów z branż FMCG, medycznej i medialnej.
Współpraca polegała głównie na adaptacji językowej z wykorzystaniem zasobów z banku głosów oraz montażem napisów do filmów.

więcej >>

LIDEX congresses&events

LIDEX aktualności

Wśród licznych imprez, które mieliśmy przyjemność obsługiwać, znalazły się:
intensywne, trzydniowe negocjacje, podczas których zapewnialiśmy obsługę językową
trzydniowa konferencja Invest for the Future
konferencja poświęcona transportowi kolejowemu w Eurazji
oraz wiele innych, w tym liczne zlecenia z sektorów bankowego, wydawniczego i FMCG.

więcej >>

Europa z widokiem na przyszłość

LIDEX aktualności

W dniach 7-9 listopada w Gdańsku odbyła się konferencja, podczas której uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytania:
Czy Europa przekracza granice Unii Europejskiej? Czy istnieje solidarność w Europie? Jak Unię postrzegają państwa, ich elity i obywatele na Wschodzie?
Partnerem konferencji jest Gdańska Galeria Güntera Grassa.
Za obsługę językową i techniczną odpowiadał trójmiejski oddział firmy LIDEX.

więcej >>

Biuro Tłumaczeń LIDEX

LIDEX aktualności

Październik okazał się niezwykle intensywnym miesiącem dla naszego Biura Tłumaczeń Pisemnych.
Wśród wielu projektów, jakie realizowaliśmy, pojawił się kolejny bardzo nietypowy. Było to tłumaczenie na język maltański!
Zaufanie, jakim obdarzają nas Klienci, zlecając nam takie zadania, potwierdza naszą pozycję lidera na rynku usług tłumaczeniowych.

więcej >>

Dr Jeffrey Young w Polsce

LIDEX aktualności

W październiku z inicjatywy firmy Integraf zostały przeprowadzone warsztaty dla psychoterapeutów z udziałem dr. Jeffreya Younga, jednego z najsłynniejszych specjalistów w tej dziedzinie.
Głównym zagadnieniem szkolenia była terapia schematów, która stanowi jedno z podejść tzw. "trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnych".

więcej >>

WITAMINA D minimum, maximum, optimum

LIDEX aktualności

W ostatnich dniach października na Stadionie Narodowym miała miejsce dwudniowa konferencja poświęcona profilaktyce niedoborów, leczeniu deficytów i ocenie stanu zaopatrzenia w witaminę D.
Organizatorem konferencji była firma MEDIUS. Za obsługę techniczną i językową odpowiadał LIDEX congresses&events.

więcej >>

6. Łódź Design Festival

6. Łódź Design Festival

W dniach 18-28 października w Łodzi miało miejsce niezwykłe wydarzenie, czyli Łódź Design Festival organizowany przez Łódź Art Center. W ciągu sześciu lat urósł on do rangi najważniejszego wydarzenia w Polsce związanego z projektowaniem.

więcej >>

LIDEX congresses&events w Szkocji

LIDEX aktualności

Ostatnie dni września obfitowały w naszej firmie w ciekawe eventy. Na szczególną uwagę zasługuje organizowana w Szkocji konferencja, której głównym założeniem była promocja polskich marek alkoholowych.
Spotkanie miało również na celu zaprezentowanie sposobów sprzedaży, promocji i marketingu tego typu produktów. Za obsługę techniczną konferencji odpowiadał LIDEX congresses&events.

więcej >>

Konferencje Google na Stadionie Narodowym w Warszawie

Konferencje Google na Stadionie Narodowym w Warszawie

W dniach 2-4 października na Stadionie Narodowym w Warszawie miały miejsce trzy spotkania organizowane przez polski oddział firmy Google.
LIDEX congresses&events zadbał o obsługę techniczną i językową wydarzenia.

więcej >>

Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Międzynarodowy Dzień Tłumacza

30. września, jak co roku, LIDEX uczcił Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Tym razem naszym życzeniom dla współpracujących z LIDEXem tłumaczy towarzyszyło zaproszenie do niezwykłej Galerii. Jest to galeria wyjątkowa, bo składająca się z prac graficznych dzieci pracowników LIDEXu na temat: Jak wyobrażasz sobie zawód tłumacza.

więcej >>

Nowości multimedialne

Nowości multimedialne

Wraz z rozpoczęciem sezonu jesiennego w ofercie LIDEX congresses&events pojawiło się kilka nowości technicznych. Są to: streaming video, systemy do głosowania, videorelacje z imprez.
Wprowadzenie tych usług na stałe do naszej oferty zapewni Klientom jeszcze bardziej kompleksowe rozwiązania eventowe.

więcej >>

LIDEX dla Olimpijczyków

LIDEX dla Olimpijczyków

W poniedziałek 17 września w Centrum Olimpijskim PKOL odbyło się uroczyste podsumowanie występu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na tegorocznych igrzyskach w Londynie. Galę otworzył prezes PKOL Andrzej Kraśnicki, wśród zgromadzonych gości znaleźli się Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha i doradca Prezydenta RP Jan Lityński.

więcej >>

"Pamięć Europy" w Gdańsku

"Pamięć Europy" w Gdańsku

W dniach 14-15 września w Gdańskim Dworze Artusa odbyło się sympozjum "Pamięć Europy" zorganizowane przez Europejskie Centrum Solidarności oraz Europejską Sieć Pamięć i Solidarność we współpracy z Federalna Fundacją Badań nad Dyktaturą SED z Berlina. Partnerem przedsięwzięcia było Muzeum II Wojny Światowej oraz Towarzystwo im. Roberta Havemanna. Podczas spotkania przedstawiciele europejskich instytucji historycznych dyskutowali o wyzwaniach europejskiej kultury pamięci.

więcej >>

20-lecie McDonald's w Polsce

20-lecie McDonald's w Polsce

12 września 2012 r. z okazji 20-lecia McDonald's w Polsce w Sali Kongresowej odbyła się uroczysta gala. Niespodzianką wieczoru był recital Majki Jeżowskiej.
LIDEX congresses&events zapewnił obsługę językową i techniczną tego wyjątkowego wydarzenia. Firmie McDonald's Polska raz jeszcze gratulujemy i życzymy kolejnych, równie udanych lat na Polskim rynku.

więcej >>

Światowy Finał Danone Nations Cup

Światowy Finał Danone Nations Cup

9 września na Stadionie Narodowym w Warszawie po raz pierwszy w Polsce odbył się Światowy Finał Danone Nations Cup, czyli Międzynarodowy Puchar Dzieci. Do Warszawy przyjechało aż 560 chłopców i dziewcząt z całego świata. Tegoroczną edycję turnieju, po rzutach karnych, wygrała Korea Południowa.

więcej >>

Powrót do szkoły

Powrót do szkoły

Pod pretekstem rozpoczęcia roku szkolnego 6 września hotel Marriott zorganizował imprezę "Powrót do szkoły", na którą zaproszeni zostali klienci hotelu, współpracownicy i partnerzy biznesowi.
W czasie spotkania nie zabrakło elementów typowych dla pierwszych dni września, czyli zeszytów, książek, uczniów i nauczycieli.

więcej >>

Urodziny POLONIA PALACE HOTEL

LIDEX aktualności

30 sierpnia 2012 roku Polonia Palace Hotel obchodził 99. urodziny. Z tej okazji przybyło wielu znamienitych gości, którzy współpracują z hotelem lub się w nim zatrzymują. Urodziny w stylu francuskim obfitowały w charakterystyczne elementy związane z tym krajem. Goście mieli okazję obejrzeć pokaz kankana, posłuchać francuskiej muzyki współczesnej i skosztować specjałów kuchni z tego regionu.

więcej >>

Historyczne spotkanie na Zamku Królewskim

Historyczne spotkanie na Zamku Królewskim

17 sierpnia 2012 roku zwierzchnik Cerkwi prawosławnej w Rosji, metropolita Moskwy i całej Rusi Cyryl I, oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podpisali na Zamku Królewskim w Warszawie historyczny dokument wzywający oba narody do pojednania. Główne przesłanie dokumentu to apel do wiernych o wybaczenie krzywd, niesprawiedliwości i zła wyrządzanego sobie nawzajem.

więcej >>

Wizyta senatora Mitta Romneya w Polsce

Wizyta senatora Mitta Romneya w Polsce

W przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego gościł republikański senator Mitt Romney, który w najbliższych wyborach będzie walczył o fotel prezydenta USA.

więcej >>

"Ukryta prawda" w LIDEXie

"Ukryta prawda" w LIDEXie

Wnętrza naszej siedziby w Warszawie stały się 14 lipca planem filmowym, na którym powstał kolejny odcinek popularnego serialu paradokumentalnego produkcji TVN "Ukryta prawda".
Serial opowiada o relacjach międzyludzkich, problemach rodzinnych, skrywanych tajemnicach i niedomówieniach, które, wychodząc na jaw, burzą życie bohaterów i wywołują lawinę dramatycznych wydarzeń.

więcej >>

Integracyjno-szkoleniowe spotkanie załogi LIDEXu

Integracyjno-szkoleniowe spotkanie załogi LIDEXu

Pogoda nas nie zaskoczyła. Przy Sejmikowej było gorąco. W naszej siedzibie miało miejsce niecodzienne wydarzenie - zespół LIDEXu przechodził transformację. W tym dniu każdy z nas mógł zostać prelegentem, uczestnikiem szkolenia, dyskusji, a nawet tłumaczem bądź specjalistą do spraw obsługi technicznej czy operatorem dźwięku lub światła. Nasz dział LIDEX udostępnił swoje zaplecze techniczne wszystkim ciekawym "jak to się robi...".

więcej >>

Nowości w naszym magazynie

LIDEX aktualności

LIDEX congresses & events, chcąc sprostać rosnącym wymaganiom naszych Klientów, poszerzył gamę sprzętu nagłośnieniowego.
W naszej ofercie pojawiły się nowe głośniki renomowanej amerykańskiej firmy QSC - 15" trójdrożne, aktywne o mocy 1000 W Class D (500 W LF, 500 W HF) continuous 2000 W peak oraz subwoofery 18" o mocy 1000 W Class D continuous 2000 W peak...

więcej >>

Śladami Wujka

Śladami Wujka

Film ŚLADAMI WUJKA, którego kanwą są wyprawy ks. Karola Wojtyły z grupą duszpasterską znajomych i przyjaciół, zwaną "Środowiskiem", został przetłumaczony przez LIDEX na sześć języków: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, włoski i hiszpański. LIDEX przygotował i naniósł napisy w tych sześciu językach. Poza tym w ramach projektu Studio Filmowe LIDEX stworzyło projekt okładki oraz nadruku na płycie.
Firma LIDEX jest niezwykle dumna, że mogła przyczynić się do popularyzacji myśli papieża Polaka w szerokim świecie.

więcej >>

Światowy ranking firm tłumaczeniowych Common Sense Advisory

LIDEX aktualności

Najbardziej znana i ceniona firma zajmująca się badaniem rynku tłumaczeń Common Sense Advisory (Massachusetts, USA) opublikowała ranking firm tłumaczeniowych.
W kategorii firmy tłumaczeniowe z Europy Wschodniej LIDEX plasuje się na 9. miejscu.
LIDEX znalazł się również w pierwszej setce rankingu firm tłumaczeniowych całego świata, gdzie jest jedyną firmą z Polski.

więcej >>

Łódź - maj pod znakiem FOTOFESTIWALU

Łódź - maj pod znakiem FOTOFESTIWALU

W dniach 10-20 maja odbyła się 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi - Fotofestiwal - jednego z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Europie.
W tym roku Biuro Tłumaczeń LIDEX - Oddział w Łodzi, miała przyjemność objąć patronatem blok SPOTKAŃ AUTORSKICH Fotofestiwalu. Była to również okazja do wniesienia znaczącego wkładu w organizację imprezy poprzez tłumaczenia pisemne materiałów oraz tłumaczenia ustne licznych spotkań.

więcej >>

17. Edycja "Book Of Lists" W Warsaw Business Journal - LIDEX liderem

17. Edycja "Book Of Lists" W Warsaw Business Journal - LIDEX liderem

Już po raz dziesiąty LIDEX znalazł się w ścisłej czołówce rankingu firm tłumaczeniowych.
Utrzymanie pierwszej pozycji wśród polskich firm to potwierdzenie silnej i stabilnej pozycji LIDEXu na rynku tłumaczeniowym.

więcej >>

Konferencja Przewodniczących Parlamentów UE

LIDEX aktualności

W dniach 19-21 kwietnia w Sejmie RP miała miejsce Konferencja Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej. Gospodarzami spotkania byli marszałkowie Sejmu i Senatu - Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz.
LIDEX congresses & events miał zaszczyt realizować obsługę językową tego wydarzenia, zapewniając tłumaczenia symultaniczne w językach anielskim, hiszpańskim, portugalskim i francuskim.

więcej >>

Wiosna pod znakiem promocji i kreacji

Wiosna pod znakiem promocji i kreacji

Kwiecień upływa w naszym Studiu Grafiki i Filmu LIDEX w twórczej atmosferze. Dla naszego stałego Klienta wykonaliśmy projekt materiałów promocyjnych i szkoleniowych dla pracowników. Dużym wyzwaniem okazał się bardzo wysoko oceniony projekt plakatów reklamowych. Przygotowane przez LIDEX materiały tworzą pakiet reklamowo-informacyjny naszego Klienta.

więcej >>

Wiosenne spotkanie w Pijalni Czekolady

Wiosenne spotkanie w Pijalni Czekolady

W tym roku na firmowym Zajączku spotkaliśmy się w najstarszej pijalni czekolady w Polsce - Staroświecki Sklep. Popołudnie spędziliśmy w wyjątkowej atmosferze, ze smakiem pałaszując serwowane nam rarytasy.
Wieczór zakończyły ciepłe, świąteczne życzenia i słodkie upominki.

więcej >>

Pamiętniki Stanisława Augusta

LIDEX aktualności

W letniej rezydencji Stanisława Augusta odbyła się prezentacja wspomnień ostatniego króla Polski. To wyjątkowe dzieło literackie i źródło historyczne, zapisywane w języku francuskim, ukazało się pod redakcją Anny Grześkowiak-Krwawicz i Dominique'a Triaire'a.
Wydanie Pamiętników Stanisława Augusta jest efektem wieloletniej współpracy badaczy literatury i historyków Instytutu Studiów Słowiańskich Uniwersytetu Sorbony i Polskiego Towarzystwa Historyczno-Literackiego w Paryżu.

więcej >>

Kandydat na prezydenta Niemiec na Uniwersytecie Łódzkim

Kandydat na prezydenta Niemiec na Uniwersytecie Łódzkim

W dniu 01.03.2012 r. Joachim Gauck, główny kandydat na prezydenta Niemiec, wygłosił na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego wykład "Wolność jako obietnica i wieczne wyzwanie".
Całość obsługi technicznej i tłumaczenie wykładu zapewniał nasz dział LIDEX congresses & events, a koordynacją zajął się oddział LIEDXu w Łodzi.

więcej >>

Uczyć się warto...

LIDEX aktualności

W dniach 20-21.02.2012 r. w Millenium Plaza w Warszawie odbyła się konferencja "Walidacja efektów uczenia się osiągniętych w drodze uczenia się w systemie pozaformalnym oraz nieformalnego uczenia się". Była to pierwsza z cyklu konferencji przewidzianych na najbliższe miesiące. LIDEX congresses & events został wybrany na partnera i powierzono nam obsługę techniczną tego wydarzenia oraz kolejnych. Jest to dla nas dowód zaufania ze strony Klienta.

więcej >>

COAL-GEN Europe 2012

COAL-GEN Europe 2012

W dniach 14-16.02.2012 w Warszawskim EXPO XXI miało miejsce ciekawe wydarzenie z branży energetycznej - COAL-GEN Europe 2012. Podczas tej trzydniowej konferencji ponad 550 ekspertów z wielu krajów dzieliło się wiedzą na temat nowoczesnych technologii, usług i najlepszych praktyk. Podczas całej konferencji nasz dział LIDEX congresses & events zapewniał kompleksową obsługę techniczno-tłumaczeniową.

więcej >>

Sztuka w tłumaczeniach

LIDEX aktualności

Biuro tłumaczeń LIDEX zakończyło realizację tłumaczenia projektu dotyczącego relacji artystycznych w czasach króla Stanisława Augusta. Był to niezwykle ciekawy, obszerny wykład z zakresu relacji artystycznych państwa polsko-litewskiego z księstwem saskim w drugiej połowie XVIII wieku.

więcej >>

Przedpremierowy pokaz filmu "Róża" Wojciecha Smarzowskiego

Przedpremierowy pokaz filmu "Róża" Wojciecha Smarzowskiego

W dniu 31.01 odbyła się przedpremierowa prezentacja filmu "Róża" Wojciecha Smarzowskiego (grand prix i nagroda publiczności na 27. Warszawskim Festiwalu Filmowym). Pokaz połączony był ze spotkaniem z reżyserem oraz odtwórcami głównych ról, Agatą Kuleszą i Marcinem Dorocińskim. Rozmowę poprowadził Remigiusz Grzela.
Tradycyjnie już LIDEX zajmował się techniczną obsługą tych wydarzeń.

więcej >>

Stołek Roku 2011 wręczony

Stołek Roku 2011 wręczony

W środę 18.01 o godz. 19.00 w siedzibie Gazety Wyborczej została wręczona nagroda Stołek Roku 2011. "Stołki" przyznawane są od pięciu lat osobom, które według dziennikarzy Gazety Stołecznej zasłużyły się dla Warszawy, zrobiły coś wyjątkowego dla miasta i jego mieszkańców.

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: