• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2013?

Spotkanie Wigilijne pracowników LIDEX-u

Spotkanie Wigilijne pracowników LIDEX-u

Ten wyjątkowy wieczór spędziliśmy w przestrzeniach Muzeum Historii Żydów Polskich. Wieczór obfitował w ciekawostki i niespodzianki. Po bardzo ciekawym spacerze po wnętrzach Muzeum obejrzeliśmy film i spotkaliśmy się przy lampce wina. Wieczór upłynął w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze. Będziemy wspominać go bardzo długo!

więcej >>

Święta 2013 w Studio Grafiki i Filmu

LIDEX aktualności

Święta tuż tuż... a w Studiu Grafiki i Filmu praca wre. Zakończyliśmy już prace nad tegoroczną edycją kalendarza LIDEXu. W tym roku efekt finalny sprawił nam dużo radości. Włożyliśmy wiele pracy w dobór odpowiednich zdjęć oraz techniki wykonania. Po raz pierwszy kalendarz wydrukowaliśmy na szlachetnym papierze Sirio Pearl Merida Cream. Nam się bardzo podoba, teraz czekamy na opinie odbiorców.

więcej >>

All About Football

All About Football

W dniach 9-10 listopada na warszawskim Torwarze odbył się Międzynarodowy Kongres Piłki Nożnej All About Football.
Jest to projekt stworzony po to, aby skupiać osoby tworzące wielki przemysł piłkarski.
Konferencja składała się z części teoretycznej i praktycznej, w trakcie których LIDEX congresses&events zapewniał obsługę techniczną, sprzęt do tłumaczeń symultanicznych oraz tłumaczy.

więcej >>

COP 19

LIDEX aktualności

W dniach 11-23 listopada w Warszawie odbyła się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP19/CMP9 Warszawa 2013. Konferencja miała na celu wypracowanie kompromisów i wspólnego planu działań w kwestiach związanych ze zmianami klimatycznymi na świecie. W trakcie spotkań w ramach Konferencji LIDEX congresses & events zapewniał tłumaczenia ustne dla Premiera Donalda Tuska i kilku ambasad.

więcej >>

Łódź Design Festival

LIDEX aktualności

W dniach 17-27 października Łódź zamieniła się w światową stolicę designu. W ciągu 10 festiwalowych dni miłośnicy sztuki użytkowej mogli odwiedzać liczne wystawy oraz wziąć udział w warsztatach, wykładach i prelekcjach. Od lat Lidex congresses&events wspiera organizatorów festiwalu w obszarach związanych z tłumaczeniami symultanicznymi i obsługą techniczną spotkań.

więcej >>

NORMA ISO 27001 BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI

NORMA ISO 27001 BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI

Firma LIDEX - Centrum Tłumaczeń i Konferencji przeszła właśnie z sukcesem audyt certyfikacyjny z zakresu bezpieczeństwa informacji, w wyniku czego otrzymała CERTYFIKAT ISO 27001.
Tym samym potwierdziła, że gwarantuje Państwu zarówno bezpieczeństwo informacji, jak i poufnych danych, i jest pod tym względem zaufanym dostawcą usług.

więcej >>

XIII Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla

XIII Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla

Konferencją prasową w Teatrze Wielkim w środę 23 października zakończył się XIII Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Podczas ceremonii zamknięcia szczytu noblistom za przyjazd do Warszawy podziękowała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Przez 3 dni trwania Szczytu Lidex congresses&events zapewniał tłumaczenia symultaniczne, konsekutywne i obsługę techniczną wydarzenia głównego oraz imprez towarzyszących.

więcej >>

Pierwszy dzień spotkań podczas Szczytu Pokojowych Noblistów

Pierwszy dzień spotkań podczas Szczytu Pokojowych Noblistów

XIII Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla został oficjalnie otwarty przemówieniem powitalnym, które Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wygłosiła w Sali Kongresowej.
Najwięcej emocji wzbudziła obecność amerykańskiej aktorki Sharon Stone. Lidex congresses&events zapewnił tłumaczenia symultaniczne i obsługę techniczną podczas wszystkich spotkań.

więcej >>

Spotkanie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla

Spotkanie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla

W niedzielę, 20 października w Warszawie konferencją prasową rozpoczęło się trzydniowe spotkanie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Na uroczyste otwarcie w Pałacu Kultury i Nauki przybyło wielu gości, których przywitała Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Noblista, były Prezydent Lech Wałęsa.

więcej >>

Sobotnie spotkanie tłumaczy przy kawie

Sobotnie spotkanie tłumaczy przy kawie

W minioną sobotę 115 tłumaczy przyjęło zaproszenie LIDEXu i przybyło na krótkie spotkanie integracyjne przy kawie i słodkościach. Głównym celem tego spotkania była chęć pogłębienia naszych relacji ze współpracującymi z LIDEXem tłumaczami ustnymi. Jesteśmy przekonani, że efekty tego spotkania bardzo pozytywnie przełożą się na naszą współpracę oraz satysfakcję Klientów, dla których tłumacze ci realizują bardzo trudne, odpowiedzialne prace translatorskie.

więcej >>

Hieronimki 2013

LIDEX aktualności

Drodzy Tłumacze,
w tym szczególnym dniu tradycyjnie przesyłamy Wam najserdeczniejsze życzenia, z samego serca LIDEXu płynące słowa.
Życzymy miłej lektury oraz wyjątkowego, słonecznego poniedziałku,
Zespół LIDEXu

więcej >>

3 x Lech Wałęsa

3 x Lech Wałęsa

W dniu 29 września br. miały miejsce trzy wydarzenia wielkiej wagi - 30-lecie wręczenia Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla, 70. urodziny Prezydenta oraz 6. edycja wręczenia nagrody im. Lecha Wałęsy.
LIDEX congresses&events, oddział Gdynia, odegrał ważną rolę w czasie tych niezwykłych wydarzeń.

więcej >>

Wieści z oddziałów

LIDEX aktualności

Początek września był bardzo pracowity dla katowickiego oddziału LIDEX congresses&events, który zadbał o obsługę techniczną i językową kilku bardzo ważnych dla regionu wydarzeń.

więcej >>

Początek roku szkolnego 2013 w Biuro Konferencji

LIDEX aktualności

Początek roku szkolnego to również początek gorącego okresu konferencji, spotkań i eventów.
Wśród licznych imprez, które mieliśmy przyjemność obsługiwać, znalazły się między innymi: imprezy z branży motoryzacyjnej, konferencje medyczne, spotkania firm z sektora finansowego i ubezpieczeniowego, badania fokusowe.
Jesteśmy przekonani, że tak rozpoczęty rok szkolny przyniesie nam wiele ciekawych i pełnych wyzwań przedsięwzięć!

więcej >>

Setne urodziny Hotelu Polonia

LIDEX aktualności

29 sierpnia 2013 roku Hotel Polonia Palace obchodził swoje setne urodziny. Licznie zgromadzonym gościom czas umilały dźwięki tang, konkursy i pokazy zdjęć hotelu od czasu jego powstania. Goście mogli wybrać się na przejażdżkę samochodami z lat 20, zrobić sobie zdjęcie w klimacie początku XX wieku.

więcej >>

Otwarcie łódzkiego hotelu DoubleTree by Hilton

LIDEX aktualności

18 lipca 2013 roku uroczyście otwarto łódzki hotel DoubleTree by Hilton. Jest to pierwszy obiekt tej marki w Polsce.

Temu uroczystemu otwarciu towarzyszył łódzki oddział LIDEXu, dostarczając sprzęt do tłumaczeń symultanicznych oraz zapewniając tłumaczy.

więcej >>

Biuro tłumaczeń LIDEX w rankingach firm tłumaczeniowych

LIDEX aktualności

Znana i ceniona firma Common Sense Advisory (Massachusetts, USA) zajmująca się badaniem rynku tłumaczeń opublikowała w czerwcu bieżącego roku ranking firm tłumaczeniowych. LIDEX po raz kolejny znalazł się w pierwszej setce rankingu firm tłumaczeniowych całego świata.
Natomiast w kategorii firmy tłumaczeniowe z Europy Wschodniej LIDEX plasuje się na 9. miejscu.

więcej >>

III Europejski Kongres Finansowy

III Europejski Kongres Finansowy

W dniach 24-26 czerwca 2013 r. w Sopocie odbył się III Europejski Kongres Finansowy, podczas którego LIDEX congresses&events zapewnił tłumaczenia ustne wystąpień i debat dotyczących przyszłości, bezpieczeństwa i stabilności Unii Europejskiej.

więcej >>

V Kongres Kobiet

V Kongres Kobiet

W Warszawie w dniach 14-15 czerwca 2013 pod hasłem Partnerstwo, Solidarność, Różnorodność odbył się V Kongres Kobiet. W tym roku w Kongresie wzięło udział ok. 8 tys. kobiet i mężczyzn z całej Polski. W trakcie wydarzenia LIDEX congresses&events zapewniał tłumaczenia ustne oraz sprzęt symultaniczny. Studio Grafiki i Filmu LIDEX zadbało o gadżety dla uczestniczek i uczestników, w tym koszulki i torby.

więcej >>

Festyn w Falenicy "Polskie seriale. Jak powstaje film?"

Festyn w Falenicy "Polskie seriale. Jak powstaje film?"

W niedzielę, 9 czerwca po raz 22. z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Stanisława Jachowicza odbyło się święto warszawskiej Falenicy. Tegoroczny festyn przebiegał się pod hasłem "Polskie seriale. Jak powstaje film?"

więcej >>

Przetarg rozstrzygnięty - LIDEX obsługuje Kancelarię Prezesa Rady Ministrów

LIDEX aktualności

Firma LIDEX pierwsze półrocze 2013 roku kończy podpisaniem umowy na świadczenie usług w zakresie tłumaczeń pisemnych i tłumaczeń ustnych na potrzeby Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

więcej >>

Kierowcy Formuły 1 w Warszawie

Kierowcy Formuły 1 w Warszawie

18 maja na ulicach Warszawy miało miejsce spektakularne wydarzenie w ramach Shell V-Power Nitro + Show. W programie były pokazy specjalne, koncerty, konferencje prasowe. LIDEX congresses&events zapewnił tłumaczenia w trakcie spotkań z kierowcą Formuły1 Felipem Massą.

więcej >>

Dzień przedsiębiorczości w LIDEXie

LIDEX aktualności

Firma LIDEX po raz drugi już brała udział w "Dniu przedsiębiorczości". Mieliśmy przyjemność gościć pięć uczennic. Podczas kilkugodzinnej wizyty licealistki zwiedziły naszą warszawską siedzibę, mogły także porozmawiać z tłumaczami oraz pracownikami biura tłumaczeń. Z tej okazji skwapliwie skorzystały, zadając mnóstwo pytań dotyczących różnych aspektów pracy tłumaczy pisemnych oraz ustnych. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza pozwoli im dokonać właściwego wyboru życiowej drogi.

więcej >>

Spotkanie Prezesów

Spotkanie Prezesów

Maj to niezwykle intensywny miesiąc w LIDEX congresses&events. Wśród wszystkich konferencji i eventów, jakie obsługiwaliśmy i organizowaliśmy, na szczególną uwagę zasługuje wycieczka po Warszawie zorganizowana dla gości naszego Klienta, który zaprosił Prezesów oddziałów swojej firmy z całego świata.

więcej >>

Okno na Warszawę

LIDEX aktualności

11 maja już po raz trzeci odbyła się impreza z cyklu Okno na Warszawę. LIDEX congresses&events jako partner wydarzenia zapewnił nagłośnienie i obsługę techniczną imprezy. W programie było się między innymi szycie nowych szat dla Syrenki, zbiórka elektrośmieci, spotkania na temat ekologicznej komunikacji oraz koncert zespołu Makabunda. Ogłoszono również wyniki konkursu "Budynek przyjazny Warszawie 2012".

więcej >>

Fashion Week Poland

LIDEX aktualności

W dniach 17-21 kwietnia do Łodzi zjechały sławy ze świata mody, aby wziąć udział w ósmej już edycji Fashion Week Poland.
Fashion Week to przede wszystkim pokazy mody znanych projektantów, ale również możliwość zetknięcia się z modą offową i debiutantami. Biuro Tłumaczeń LIDEX zadbało o tłumaczenia pisemne związane z tym wydarzeniem oraz zapewniło tłumaczenia ustne z języka francuskiego.

więcej >>

70. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

70. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia o godzinie 10.00 od bicia dzwonów i wycia syren rozpoczęły się uroczystości upamiętniające wybuch Powstania w Getcie Warszawskim.
Z ogromną przyjemnością LIDEX congress & events zadbał o obsługę językową tego niezwykłego wydarzenia, zapewniając zarówno tłumaczy, jak i sprzęt do tłumaczeń symultanicznych.

więcej >>

Konferencja Polskiego Związku Golfowego

LIDEX aktualności

20 marca w Centrum Olimpijskim odbyła się konferencja prasowa Polskiego Związku Golfowego otwierająca sezon 2013. W trakcie spotkania zapowiedziano reaktywację najważniejszego w kraju turnieju, który powróci jako Lotos Polish Open. Podczas konferencji senator Andrzej Person podsumował dwudziestoletnią działalność związku.

więcej >>

Rozwój obszarów wiejskich. Doświadczenia i perspektywy.

LIDEX aktualności

16 marca 2013 roku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, które poświęcone było doświadczeniom i perspektywom w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.

więcej >>

Program Tłumacz Doskonały

LIDEX aktualności

Za nami kolejna już edycja Programu Tłumacz Doskonały LIDEXu. Tym razem informację zwierającą kompleksową ocenę roczną przygotowaliśmy dla ponad 100 osób. Podobnie jak w poprzednich latach, ocenialiśmy nie tylko jakość tłumaczeń pisemnych, ale również jakość współpracy. Pozytywny odbiór Programu jest dla nas potwierdzeniem, że nasz wkład w przygotowanie tej oceny jest dla Państwa ważny i potrzebny. Serdecznie za to dziękujemy!

więcej >>

Spotkanie KRRP poświęcone mediacji

LIDEX aktualności

12 marca 2013 roku odbyło się spotkanie Krajowej Rady Radców Prawnych poświęcone tematyce mediacji w sprawach cywilnych. Biuro Tłumaczeń i Konferencji zadbało o komfort spotkania poprzez zapewnienie obsługi technicznej i językowej.
Uczestnicy zajęli się analizowaniem ustawy mediacyjnej między innymi z USA. Mieli także możliwość wymiany doświadczeń w tej jakże ciekawej i coraz popularniejszej dziedzinie prawa.

więcej >>

Prezentacja European Health Report 2012

LIDEX aktualności

14 marca 2013 roku w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyło się spotkanie, podczas którego zostały zaprezentowane wyniki badań dotyczących stanu zdrowia ludności w Polsce.
Biuro Tłumaczeń i Obsługi Konferencji LIDEX Warszawa zadbało o techniczną i językową obsługę spotkania.

więcej >>

Abba The Show w Katowicach

Abba The Show w Katowicach

8 i 9 marca 2013 roku w katowickim Spodku miało miejsce niezwykłe widowisko Abba The Show, w którym wzięli udział członkowie legendarnego już zespołu Abba. Koncertom towarzyszyła konferencja prasowa, której głównym gościem był Kenneth Svalgaard - producent widowiska.

więcej >>

Pierwszy Okrągły Stół Polskiego Sportu

Pierwszy Okrągły Stół Polskiego Sportu

6 marca 2013 roku z inicjatywy jednego z najbogatszych Polaków, Jana Kulczyka w ramach pierwszego Okrągłego Stołu Polskiego Sportu odbyło się spotkanie autorytetów polskiego sportu.
Spotkanie miało na celu diagnozę aktualnej sytuacji i próbę wskazania drogi oraz możliwości rozwoju polskiego sportu.
LIDEX congresses&events miał przyjemność współuczestniczyć w obsłudze tego niezwykłego wydarzenia.

więcej >>

LIDEX partnerem 7. Otwartych Mistrzostw Polski w JODO

LIDEX partnerem 7. Otwartych Mistrzostw Polski w JODO

W dniach 1-3 marca 2013 roku w Zawierciu odbyły się 7. Otwarte Mistrzostwa Polski w Jodo, czyli japońskiej sztuce walki prowadzonej przy użyciu kija przeciwko mieczowi. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z całej Polski oraz przedstawiciele zagranicznych klubów, m.in. z Finlandii, Słowacji i Anglii.

więcej >>

Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa

Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa

27 lutego 2013 Ministrowie Spraw Zagranicznych Polski i Ukrainy otworzyli Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa. Organizatorem spotkania był Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
Podczas konferencji miały miejsce konsultacje kierownictw obu ministerstw. Uczestnicy Forum rozmawiali także o upamiętnieniu 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej i o europejskiej perspektywie Ukrainy.

więcej >>

LIDEX partnerem konferencji ZIELONA GMINA

LIDEX aktualności

4 III 2013 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się piąta edycja konferencji z cyklu INNOVATIVE POLAND zatytułowana ZIELONA GMINA. Tematem przewodnim konferencji była nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a co za tym idzie idea zrównoważonego rozwoju, która ma wyznaczać postęp naszych miast i wsi. Organizatorzy starali się zaprezentować rozwiązania wdrożone w Skandynawii, Holandii czy Niemczech.

więcej >>

Rewolucja w kosmetologii!

LIDEX aktualności

W ostatnich dniach lutego odbyło się niezwykłe spotkanie z dr. Sergiem Amarim, specjalistą chemii kosmetycznej i ekspertem w dziedzinie nowatorskich składników kosmetycznych. Dr Sergio Amari przyjechał do polski na zaproszenie marki Dermika, aby zaprezentować dermokosmetyki wytyczające kierunki rozwoju świata i nauki.

więcej >>

VI Międzynarodowa konferencja LOTNISKO 2013

LIDEX aktualności

21 lutego w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja LOTNISKO 2013 przygotowana przez Zarząd Targów Warszawskich S.A. oraz miesięcznik lotniczy "Skrzydlata Polska".

więcej >>

Spotkanie z Joshuą Dos Santosem

LIDEX aktualności

W ramach obchodów Roku Lutosławskiego w Filharmonii Łódzkiej odbyły się cztery koncerty oraz pięć spotkań z artystami. Gościem jednego z nich był wenezuelski dyrygent Joshua Dos Santos.
Za językową obsługę spotkania odpowiadał łódzki oddział LIDEX congresses&events.

więcej >>

Prezentacja kolekcji wiosennej

LIDEX aktualności

Na początku lutego w Hotelu Warszawianka w podwarszawskiej Jachrance odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Deichmann - jednej z największych sieci obuwniczych w Polsce.
Specjalnym gościem spotkania był przedstawiciel indyjskiego oddziału firmy.

więcej >>

Drzewo

LIDEX aktualności

Na początku lutego przyjęliśmy do realizacji niezwykłe zlecenie.
Przetłumaczyliśmy obszerny materiał poświęcony ciekawym losom pewnej rodziny i jej drzewo genealogiczne.
Za projekt odpowiadało biuro tłumaczeń LIDEX w Gdyni.

więcej >>

68. rocznica wyzwolenia Auschwitz

LIDEX aktualności

W Oświęcimiu 27 stycznia 2013 roku odbyły się uroczystości z okazji 68. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz. Jednym z zaproszonych gości był Minister Kultury Bogdan Zdrojewski, który w trakcie obchodów wygłosił przemówienie. Podkreślił, że zobowiązaniem współcześnie żyjących jest kultywowanie pamięci o tych tragicznych i bolesnych wydarzeniach.

więcej >>

Bałkany Zachodnie

LIDEX aktualności

Pod koniec stycznia w Hotelu Sheraton odbyło się trzydniowe forum poświęcone Bałkanom Zachodnim.
Wzięli w nim udział przedstawiciele Albanii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Czarnogóry, Serbii i Kosowa.

więcej >>

Medytacja chrześcijańska

LIDEX aktualności

W ostatnich dniach stycznia w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie odbyło się niezwykłe spotkanie poświęcone medytacji w szkole, którego organizatorem było Światowe Stowarzyszenie Medytacji Chrześcijańskiej.

więcej >>

Kobieta może wszystko

Kobieta może wszystko

Pod takim hasłem w dniach 24-25 stycznia w Hotelu Narvil odbyła się konferencja firmy kosmetycznej Mary Kay.
Gośćmi konferencji były konsultantki firmy i kadra zarządzająca z całego świata.
Za obsługę językową tego niezwykłego spotkania odpowiadał LIDEX congresses&events.

więcej >>

Kolejny niespotykany język!

LIDEX aktualności

Milowy krok w naszym gdyńskim oddziale - w styczniu pozyskaliśmy do współpracy tłumacza języka kaszubskiego!
Dzięki temu po raz kolejny udało nam się sprostać nietypowym oczekiwaniom naszych klientów, którzy zawsze stawiają przed nami ciekawe wyzwania.
Oby tak dalej!

więcej >>

Początek nowego roku 2013 w Biurze Konferencji

LIDEX aktualności

Początek nowego roku okazał się bardzo pracowity dla naszego Biura Konferencji. Wśród licznych imprez, które mieliśmy przyjemność obsługiwać, znalazły się: impreza prowadzona przez Marcina Prokopa dla ponad 650 gości, dwie duże konferencje medyczne, szkolenia marketingowe i dwudniowa konferencja dla potentata na rynku nieruchomości oraz wiele innych, głównie z sektora FMCG.

więcej >>

Kulinarny początek roku

LIDEX aktualności

Rok 2013 dla naszego trójmiejskiego oddziału zaczął się niezwykle "smakowicie".
Przetłumaczyliśmy na język węgierski ponad 50 przepisów kulinarnych. Niebawem znajdą się one na stronie internetowej naszego Klienta.
Smacznego!

więcej >>

Konferencja firmy Michelin

LIDEX aktualności

W hotelu The Westin Warsaw 11 stycznia 2013 roku odbyła się konferencja firmy Michelin.
Najważniejszym wydarzeniem konferencji było ogłoszenie wyników konkursu Pracownik Roku 2012 firmy Michelin. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: