• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2016?

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Prezenty już spakowane i na sanie powrzucane.
Pora zatem na przygodę, zaprzęg zwołać, ruszyć w drogę!

Gdy magiczny czas nadchodzi, uśmiechnąć się nie zaszkodzi.
Bez żadnego mikrofonu, niech kolęda zabrzmi w domu.
Już gotowy stół jedzenia, pies ma coś do powiedzenia.
Wysłuchajmy więc kudłacza, bo nie trzeba nam tłumacza.
Nowy Rok niech niesie sukcesy, spełnia marzenia, daje uciechy.

Niech obdarzy nas radością, serc spokojem, serdecznością.
I prywatnie, i służbowo - niech się dzieje kolorowo!

Zespół LIDEXu

więcej >>

Listopad w Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji LIDEX

Listopad w Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji LIDEX

Tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne, nagłośnienie, kabiny, systemy do głosowania, kamery, konferencje, montaże, podróże, prezentacje, ekrany i projektory, streaming , to hasła klucze, które przewijają się przez cały listopad wśród pracowników firmy Lidex.

Tłumaczenia specjalistyczne to nasz żywioł. Nie straszna nam tematyka ani język. W ostatnich tygodniach dla jednego z naszych wiodących Klientów z branży ubezpieczeniowej tłumaczyliśmy ponad 100-stronicową opinię ściśle związaną z tematyką chemiczną.

więcej >>

Jesienne nowiny z Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji LIDEX

Jesienne nowiny z Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji LIDEX

Sezon konferencyjny trwa w najlepsze, tłumacze pisemni i ustni, technicy oraz menadżerowie projektów firmy Lidex pracują na najwyższych obrotach. Realizujemy wiele konferencji, podczas których zapewniamy systemy symultaniczne i wizyjne, nagłośnienie, systemy do głosowania, a także transmisje wideo oraz nietypowe realizacje według pomysłu klientów.

więcej >>

Hieronimki 2016

Hieronimki 2016

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza
przesyłamy Państwu serdeczne życzenia

zdrowia, radości i marzeń spełnienia.
By głowy były pełne pomysłów,
zwrotów, idiomów, lecz nie domysłów!
Niech nie umknie Wam przecinek,
kropka, myślnik czy zaimek!
Niechaj się chochlik trzyma z dala,
a zwarty szyk tekstu na błędy nie pozwala.
Walczyć z wyrazami, to jak wyjść na ring,
dodatek do życzeń zawiera ten link:
ŻYCZENIA.

więcej >>

Konferencja GEO-6. Biznes, nauka i administracja - razem na rzecz środowiska

Konferencja GEO-6. Biznes, nauka i administracja - razem na rzecz środowiska

Ponad 150 liderów polskiego biznesu, nauki, instytucji publicznych, a także organizacji międzynarodowych i pozarządowych zadeklarowało dziś w Warszawie wzmożoną współpracę na rzecz osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ – ogólnoświatowego planu ochrony środowiska, eliminacji ubóstwa oraz rozwoju społecznego i gospodarczego.
W ramach tego wydarzenia zapewniliśmy tłumaczenie symultaniczne i obsługę techniczną równolegle na trzech salach. Sami również dbamy o ekologię w naszej firmie, tym bardziej jest nam miło że mogliśmy wesprzeć tak ważne wydarzenie.

więcej >>

Ranking Book of Lists 2016/2017

Ranking Book of Lists 2016/2017

Book Of Lists to przewodnik po polskim biznesie i gospodarce, w którym zebrano rankingi liderów biznesu z podziałem na poszczególne kategorie.
Jesteśmy dumni że już od 2003 roku Biuro Tłumaczeń LIDEX jest niekwestionowanym liderem tego rankingu. W kategorii firm tłumaczeniowych zajmowaliśmy pierwsze miejsce w latach 2003 - 2008, w kolejnych edycjach przypada nam zaszczytne drugie miejsce, które potwierdza naszą pozycję lidera wśród firm z polskim kapitałem.
Najnowsza, dwudziesta pierwsza edycja Book Of Lists utwierdza nas w przekonaniu, że klienci chętnie korzystają z usług oferowanych przez naszą firmę i wysoko je oceniają.
Bardzo dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że nasza szeroka oferta tłumaczeń pisemnych, symultanicznych oraz obsługi konferencji wraz zapewnieniem profesjonalnych rozwiązań technicznych spotyka się z Państwa uznaniem.

więcej >>

"Ogrody Świata"

"Ogrody Świata"

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" wznowiła pierwszy tom książki "Ogrody Świata".
Jest to publikacja nie tylko dla miłośników aforyzmów Stanisława Kowalskiego i wielbicieli ilustracji Izabeli Kowalskiej-Wieczorek. Nowe wydanie można czytać po polsku, angielsku, niemiecku i hiszpańsku. Zostało ono wzbogacone również o język rosyjski.
Miło nam poinformować, że Biuro Tłumaczeń LIDEX zrealizowało ten ostatni przekład charytatywnie.

więcej >>

Zakończenie sezonu wiosenno-letniego

Zakończenie sezonu wiosenno-letniego

Czerwiec był dla naszej firmy bardzo pracowity. Wśród największych realizowanych przez nas przedsięwzięć znalazło się 9. Forum Inwestycyjne w Tarnowie i Krakowie. Ważnym jego elementem było posiedzenie Komisji Polityki Gospodarczej (ECON) Europejskiego Komitetu Regionów. W ramach tego wydarzenia zapewniliśmy łącznie szesnaście kabin czteroosobowych, systemy symultaniczne, podglądy dla tłumaczy oraz systemy dyskusyjne

więcej >>

Maj w Biurze Tłumaczeń Pisemnych

Maj w Biurze Tłumaczeń Pisemnych

Sezon konferencyjny trwa w najlepsze. Codziennie nasza firma realizuje tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne w różnych kombinacjach językowych, a także zapewnia systemy symultaniczne, nagłośnienie i multimedia w wielu lokalizacjach.

Jak wygląda ten okres w Biurze Tłumaczeń Pisemnych firmy Lidex?
Właśnie zakończyliśmy tłumaczenie wysoce specjalistycznego podręcznika technicznego z języka polskiego na koreański.

więcej >>

Prezentacja Rajdu Dakar 2017

Prezentacja Rajdu Dakar 2017

Marc Coma, pięciokrotny zwycięzca Dakaru w kategorii motocykli, odwiedził Polskę, by podczas specjalnej prezentacji przedstawić trasę rajdu w 2017 roku. Prezentacja odbyła się w siedzibie Automobilklubu Polskiego.
Podczas tego wydarzenia LIDEX zapewnił tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na polski, zabudowę sceniczną, nagłośnienie oraz system wizyjny.

więcej >>

"Złoto" dla LIDEXu

"Złoto" dla LIDEXu

Miło nam poinformować, że witryna WWW firmy LIDEX zajęła I miejsce w konkursie Strona Internetowa bez Barier w kategorii Strony niepubliczne jako serwis powyżej 100 podstron. Konkurs organizowany jest przez Fundację Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Cieszymy się, że praca związana z tworzeniem naszego portalu została zauważona i mamy nadzieję, że jest i będzie użyteczna dla wszystkich odwiedzających. Dziękujemy za wyróżnienie.

więcej >>

International Art Fair 2016 w Warszawie

International Art Fair 2016 w Warszawie

Na początku kwietnia odbyły się pierwsze targi sztuki International Art Fair Warsaw. Przez cztery kolejne dni wystawcy przedstawiali, co ciekawego dzieje się obecnie w sztuce. Główną lokalizacją targów był Stadion Narodowy, na którym zapewniliśmy tłumaczenie symultaniczne i konsekutywne z języka angielskiego na polski i odwrotnie. Część wydarzeń miała miejsce również w Kinie Muranów. Tam także byli obecni tłumacze LIDEXu. Cieszymy się, że mogliśmy dzięki naszym usługom konferencyjnym wesprzeć ten ciekawy festiwal.

więcej >>

Kolejne tłumaczenie pod ziemią

Kolejne tłumaczenie pod ziemią

W ubiegłym tygodniu katowicki oddział firmy LIDEX po raz kolejny zapewnił tłumaczenie symultaniczne pod ziemią!
Wydarzenie odbyło się w Muzeum Śląskim w Katowicach, a jedną z głównych atrakcji była pierwsza prezentacja multimedialna w 3D. Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne okulary i z podziemi muzeum przenieśli się w kosmos. Podczas tego wydarzenia zapewniliśmy tłumaczenie na język hiszpański i angielski. Było to kolejne nietypowe wydarzenie, jakie mieliśmy okazję zrealizować.

więcej >>

Życzenia Świąteczne - Wielkanoc 2016

Życzenia Świąteczne - Wielkanoc 2016

Z okazji Świąt Wielkanocnych
składamy najlepsze życzenia.
Niech ten szczególny okres
będzie czasem zadumy, wyciszenia,
wypoczynku i prawdziwej radości.

Zespół LIDEXu

więcej >>

Co słychać w Studiu Grafiki i Filmu LIDEX?

Co słychać w Studiu Grafiki i Filmu LIDEX?

Koniec zimy to zwykle dla Studia Grafiki i Filmu wzmożona praca nad montażem napisów.
Są to głównie zlecenia dla dużych firm i korporacji, które podsumowują ubiegły rok i wyznaczają plany oraz strategie dalszego rozwoju. Nie inaczej było w tym roku. Nasze studio tłumaczyło przemówienia liderów firm na język polski, angielski, hiszpański i portugalski.
Zapraszamy do kontaktu ze Studiem Grafiki i Filmu LIDEX już dziś!

więcej >>

Wieści z Biura Tłumaczeń Pisemnych LIDEX

Wieści z Biura Tłumaczeń Pisemnych LIDEX

Dział Tłumaczeń Pisemnych w naszej firmie codziennie realizuje wiele zleceń dla swoich klientów. Tematy tych tłumaczeń oraz kombinacje językowe są bardzo zróżnicowane.
W ostatnim czasie mieliśmy okazję realizować tłumaczenie z języka farerskiego, który jest duńskim dialektem używanym na Wyspach Owczych. Ciekawym zleceniem było również uwierzytelnione tłumaczenie archiwalnych dokumentów z języka łacińskiego. Natomiast jedna z czołowych instytucji finansowych zleciła nam przetłumaczenie ponad 450 stron raportów i certyfikatów.

więcej >>

IX Forum Europa - Ukraina

IX Forum Europa - Ukraina

W dniach 24-26 stycznia 2016 r. w Łodzi odbyło się IX Forum Europa – Ukraina. Było to już drugie spotkanie polityków i biznesmenów z krajów Europy Wschodniej, Unii Europejskiej oraz USA, które odbyło się w Łodzi.
Jednym z najważniejszych tematów był problem decentralizacji władzy państwowej oraz budowy nowoczesnej samorządności terytorialnej i społeczeństwa obywatelskiego. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, a łódzki oddział LIDEXu miał przyjemność zrealizować tłumaczenia oraz zapewnić obsługę techniczną podczas Forum.

więcej >>

Lidex 2015 w liczbach

Lidex 2015 w liczbach

W pierwszej aktualności w Nowym Roku przedstawiamy garść statystyk za minione 365 dni.
Na zlecenie naszych klientów biuro tłumaczeń LIDEX przetłumaczyło ponad 220 tysięcy stron w różnych językach. Najpopularniejsze były tłumaczenia z języka angielskiego na polski oraz tłumaczenia z polskiego na angielski.
Nasze działania spotkały się w ubiegłym roku z dużym uznaniem. Potwierdzeniem tego są referencje, które udało nam się zgromadzić. Daje nam to powód do satysfakcji, ponieważ zadowolenie naszych Klientów z jakości realizowanych przez firmę LIDEX usług to nasz priorytet. Rozpoczynamy dwudziesty siódmy rok działalności i obecności na rynku i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by dalej podnosić poziom naszych usług i poszerzać ofertę realizowanych usług.

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: