• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2017?

Cała prawda o Św. Mikołaju...

Cała prawda o Św. Mikołaju...

Skąd zawsze wiedział co chcieliście dostać?
Skąd znał kod do domofonu?
Skąd zna język polski?
Jak jeździł saniami skoro brakuje śniegu?

więcej >>

Bal charytatywny fundacji Ex Animo

Bal charytatywny fundacji Ex Animo

Od 2001 roku Fundacja Ex Animo organizuje doroczne, tematyczne wieczory charytatywne w hotelu Sheraton pod patronatem i przy życzliwym wsparciu oraz pomocy kolejnych Ambasad. Wśród nich były już fiesty kolumbijska i hiszpańska czy wieczór południowoafrykański "African dream".
Goście wieczorów mieli okazję podziwiać pokaz samby brazylijskiej i skosztować szwajcarskich serów oraz licytować atrakcyjne przedmioty, charakterystyczne dla danego kraju.
W minioną sobotę odbył się kolejny bal charytatywny, tym razem pod patronatem Ambasady Kanady.

więcej >>

Dlaczego identyfikacja wizualna jest tak ważna?

Dlaczego identyfikacja wizualna jest tak ważna?

Jak stworzyć świadomą i spójną identyfikację wizualną wydarzeń, jaki ma ona wpływ na odczucia gości?

W październikowym wydaniu magazynu MICE Poland opowiada o tym Barbara Ciemniewska, inicjatorka Studia Grafiki i Filmu LIDEX Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji.

Zapraszamy do artykułu.

więcej >>

500 lat Reformacji

500 lat Reformacji

W ostatnim czasie Biuro Tłumaczeń LIDEX zakończyło realizację niezwykle ciekawego projektu. Było to tłumaczenie na język angielski katalogu towarzyszącego wystawie z okazji 500 lat Reformacji, przygotowanej przez Bibliotekę Uniwersytecką w partnerstwie z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim.
Wystawa i katalog zostaną zaprezentowane w czasie Weekendu Reformacyjnego w Warszawie w dniach 26-28 października.
Najbardziej cieszy nas fakt, że nasze specjalistyczne tłumaczenie, a także jakość współpracy i udzielone wsparcie zostały bardzo wysoko ocenione przez Klienta, a LIDEX został partnerem tego niezwykle ważnego wydarzenia.

więcej >>

Jak wybrać odpowiednią agencję tłumaczeń na wydarzenie?

Jak wybrać odpowiednią agencję tłumaczeń na wydarzenie?

W najnowszym magazynie MICE znalazł się warsztat dotyczący wyboru agencji, sprzętu a także tłumaczy na wydarzenie. Na dwóch stronach został szeroko opisany proces doboru usług opatrzony komentarzem Dyrektor Biura Tłumaczeń LIDEX Warszawa, Doroty Roszkowskiej.

Zapraszamy do lektury!

więcej >>

Hieronimki 2017

Hieronimki 2017

Drodzy Tłumacze,
z okazji Waszego święta i wbrew jesiennym słotom przesyłamy gorące, kolorowe i słoneczne życzenia.
Życzymy Wam mnóstwa radości i szczęścia w życiu prywatnym oraz satysfakcji i spełnienia w pracy.
Zespół LIDEXu

więcej >>

Wielka Gala - świętujemy nasz podwójny sukces

Wielka Gala - świętujemy nasz podwójny sukces

LIDEX 15 września podczas specjalnej Gali uczcił swój podwójny sukces: jesteśmy firmą tłumaczeniową nr 1 w Polsce i siódmą największą w Europie Wschodniej!

To efekt rewelacyjnej pracy naszego wspaniałego zespołu, który spotkał się, by świętować i dobrze się bawić.

więcej >>

LIDEX - nr 1; lider na rynku tłumaczeń w Polsce

LIDEX - nr 1; lider na rynku tłumaczeń w Polsce

Book of Lists to przewodnik po polskim biznesie i gospodarce, w którym zebrano rankingi liderów biznesu z podziałem na poszczególne kategorie.
Jesteśmy dumni, że już od 2003 roku Biuro Tłumaczeń LIDEX jest niekwestionowanym liderem tego rankingu. Także w jego tegorocznym wydaniu wśród firm tłumaczeniowych zajęliśmy pozycję nr 1.
Bardzo dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że nasza szeroka oferta specjalistycznych tłumaczeń pisemnych oraz tłumaczeń ustnych spotyka się z Państwa uznaniem.

więcej >>

LIDEX polskim liderem w Europie Wschodniej!

LIDEX polskim liderem w Europie Wschodniej!

Z przyjemnością informujemy, że w rankingu największych globalnych dostawców usług tłumaczeniowych Common Sense Advisory "The Language Services Market 2017" LIDEX jest siódmą największą firmą tłumaczeniową w Europie Wschodniej. W rankingu tym zajmujemy najwyższe miejsce wśród polskich firm tłumaczeniowych.
Dziękujemy naszym wspaniałym pracownikom i współpracownikom, których intensywne, błyskotliwe działania złożyły się na ten sukces.
Państwa natomiast serdecznie zapraszamy do współpracy.

więcej >>

Wakacyjne wieści z Gdyni

Wakacyjne wieści z Gdyni

Trójmiejski oddział Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji LIDEX zrealizował w ostatnim czasie kilka ciekawych zleceń.
Dla klienta specjalizującego się w projektach internetowych i e-marketingowych zrealizowaliśmy tłumaczenie na język chiński, hindi i arabski.
Tłumacze zaangażowani przez LIDEX pomagali również w zrozumieniu debat i dyskusji toczących się na antenie Polskiego Radia w ramach projektu "Konfrontacje Idei". Rozmowy dotyczyły rozumienia świata współczesnego, zagrożeń i filozofii.

więcej >>

Dostępność 14-15 sierpnia

LIDEX aktualności

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniach 14-15 sierpnia nasze biura będą zamknięte.
Na wszystkie maile oraz zapytania odpowiemy 16 sierpnia.

więcej >>

LIDEX na pokazie mody

LIDEX na pokazie mody

20 lipca 2017 roku postindustrialne przestrzenie wystawowe i konferencyjne hotelu Andel’s w Łodzi zgromadziły liczne grono międzynarodowych gości przybyłych na zorganizowaną przez markę Triumph Konferencję Sprzedaży i Marketingu Wiosna/Lato 2018.

Uczestnicy wzięli udział w konferencji biznesowej zakończonej pokazem nowej kolekcji bielizny marki Triumph. Imprezę zwieńczył wieczorny bankiet, który przeniósł gości w klimaty lat 70. XX wieku.

więcej >>

Wzbudź interakcję wśród uczestników wydarzeń

Wzbudź interakcję wśród uczestników wydarzeń

Bezprzewodowe systemy do głosowania na dobre zagościły w przebiegu organizowanych wydarzeń. Z reguły kojarzą się z konferencjami naukowymi czy biznesowymi, podczas których organizator przeprowadza ankiety lub testy, a więc zasadniczo mają pełnić funkcję badawczą. Przez lata rzeczywiście tak było i raczej nikomu nie przychodziło na myśl, by wykorzystać ich możliwości w inny, bardziej reaktywny sposób.

więcej >>

Śląskie zabytki na liście UNESCO

Śląskie zabytki na liście UNESCO

Pod koniec grudnia 2014 roku katowicki oddział Biura Tłumaczeń LIDEX przetłumaczył z języka polskiego na język angielski pierwszy wniosek do UNESCO dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Po 3 latach i setkach przetłumaczonych stron, 9 lipca 2017 roku, Zabytkowa Kopalnia Srebra, Sztolnia Czarnego Pstrąga, a także 26 innych obiektów i miejsc (tzw. artefaktów) zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

więcej >>

Memphis In Poland Festival 2017

Memphis In Poland Festival 2017

Trójmiejski oddział Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji Lidex zapewnił tłumaczenie symultaniczne podczas wernisażu wystawy fotografii FREEDOM AWARD – National Civil Right Museum, prezentującej historię Memphis w kontekście walki o prawa człowieka.

Wydarzenie to rozpoczęło w Europejskim Centrum Solidarności Memphis In Poland Festival 2017.

więcej >>

Dostępność 15-16 czerwca

LIDEX aktualności

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach 15-16 czerwca nasze biura będą zamknięte. Na wszystkie maile oraz zapytania odpowiemy 19 czerwca.

więcej >>

W biznesie nie ma miejsca na przypadkowe działania

W biznesie nie ma miejsca na przypadkowe działania

LIDEX to przykład firmy, która nie tylko utrzymała się na rynku przez prawie 30 lat, ale stała się pionierem w swojej dziedzinie.
Nasza firma zaczynała od tłumaczeń pisemnych, a aktualnie posiada w swoim portfolio tłumaczenia ustne, migowe, obsługę konferencji i eventów, studio graficzne i filmowe, a także transmisje online.

O tym, jak rozsądnie podejmować wybory biznesowe oraz ewoluować na przestrzeni lat opowiedziała Iwona Zenio, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku w LIDEX Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji. Całą rozmowę można przeczytać w majowym numerze miesięcznika MICE Poland.

więcej >>

Dzień Mamy

Dzień Mamy

Mama to początek życia, miłość, opieka, troska i wsparcie. Wyraz mama w wielu językach brzmi bardzo podobnie i wielokrotnie jest to pierwsze słowo, które wypowiadamy na początku naszego życia. Z okazji Dnia Matki pragniemy życzyć wszystkim mamom zdrowia, pogody ducha, cierpliwości i wielu radosnych chwil.

więcej >>

Kwiecień w LIDEXie

Kwiecień w LIDEXie

Kwiecień za nami i mimo przerwy świątecznej zrealizowaliśmy wiele wydarzeń, w ramach których zapewnialiśmy systemy symultaniczne, nagłośnienie, systemy do głosowania, ekrany i projektory, a także wiele specjalistycznych i ogólnych tłumaczeń pisemnych w różnych konfiguracjach językowych.
W ramach konferencji podsumowującej 40 lat współpracy polskiego ZUS-u i jego niemieckiego odpowiednika - Deutsche Rentenversicherung Bund zapewniliśmy system dyskusyjny, nagłośnienie i tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego i niemieckiego wystąpień ekspertów na temat przyszłości systemu świadczeń emerytalnych.

więcej >>

Dostępność w dniach 1-3 maja

Dostępność w dniach 1-3 maja

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach 1-3 maja nasze biura będą zamknięte. Na wszystkie maile oraz zapytania odpowiemy 4 maja.

więcej >>

Dzielimy się jajem - Wielkanoc 2017

Dzielimy się jajem - Wielkanoc 2017

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć Państwu wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości.
Wraz z życzeniami proponujemy dodatkowe rabaty, wśród których każdy z Państwa z pewnością znajdzie coś ciekawego.

więcej >>

LIDEX do zadań specjalnych

LIDEX  do zadań specjalnych

Od zawsze wiadomo, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Ostatnio na przykład wykonaliśmy dwa tłumaczenia na język esperanto i automatycznie na liście języków dostępnych w naszej ofercie pojawiła się nowa pozycja. Wykonaliśmy również 120 stron tłumaczenia specjalistycznego dokumentów z języka polskiego na angielski, 100 stron dokumentów w zakresie norm, 90 stron Ogólnych Warunków Usług, ponad 60 stron wymagań SIWZ z angielskiego na polski, blisko 60 stron tłumaczeń specjalistycznych. Jeśli dodamy do tego ponad 100 stron tłumaczeń medycznych i prawie 40 stron tłumaczenia angielsko-polskiego, wyjdzie z tego całkiem pokaźna liczba.
Oczywiście to tylko niektóre ze zrealizowanych w marcu przez LIDEX tłumaczeń pisemnych.

więcej >>

Marcowe wieści z LIDEXu

Marcowe wieści z LIDEXu

Marzec w LIDEXie rozpoczął się bardzo pracowicie. W pierwszych dniach miesiąca zapewnialiśmy tłumaczy symultanicznych i konsekutywnych podczas zgromadzenia przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych Unii Europejskiej. W ramach tej prestiżowej konferencji pracowało jednocześnie 20 tłumaczy symultanicznych, którzy zapewnili tłumaczenie z języka polskiego na język angielski, niemiecki, francuski, czeski, węgierski, niderlandzki, szwedzki, słoweński, grecki i włoski.
W tym samym czasie rozpoczął się Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych w Katowicach. LIDEX zapewnił tłumaczenia i system symultaniczny, aby goście obcojęzyczni swobodnie porozumiewali się podczas ciekawych debat.

więcej >>

Podsumowanie roku 2016

Podsumowanie roku 2016

2016 był dwudziestym siódmym rokiem działalności LIDEXu.

Na przestrzeni tych wszystkich lat pozyskaliśmy wielu zadowolonych klientów, dając im wsparcie, którym były i są tłumaczenia pisemne, tłumaczenia symultaniczne, usługi graficzneDTP, obsługa techniczna, głosowania, transmisje video i wiele innych usług, często przygotowanych na indywidualne zamówienie.

więcej >>

Ważna informacja odnośnie pracy biura w Gdyni

LIDEX aktualności

Szanowni Państwo,
W związku z zaplanowanymi działaniami projektowo-technicznymi w dniach od 16/01/2017 do 31/01/2017 mogą występować utrudnienia techniczne.
Do naszego biura zapraszamy w godz. 9.00–13.00
Kontakt telefoniczny w godz. 9.00-13.00 na nr 58 620 48 48
Zlecenia mailowe obsługiwane będą bez zmian w godz. 8.00-16.00
Kontakt telefoniczny po godz. 13.00 wyłącznie na nr 58 620 49 49.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
Zespół LIDEX o/Gdynia

więcej >>

Forum Branży Eventowej 2017 w Warszawie

Forum Branży Eventowej 2017 w Warszawie

Dwunastego stycznia 2017 roku w przestrzeni MT Polska odbyło się Forum Branży Eventowej. W tegorocznej edycji wzięło udział około 1500 uczestników realizujących i wykorzystujących eventy do komunikowania się z grupami docelowymi.

Cała powierzchnia targowa została podzielona na strefę networkingu, w której można było nawiązać nowe relacje biznesowe i porozmawiać z przedstawicielami różnych firm i organizacji, strefę merytoryczną oraz strefę biznes. W tej ostatniej zebrano 120 dostawców oferujących catering, wynajem powierzchni pod konferencje, gadżety i atrakcje, systemy konferencyjne oraz obsługę techniczną.

więcej >>

Szczęśliwego nowego roku 2017

Szczęśliwego nowego roku 2017

Wszystkim naszym obecnym i przyszłym klientom pragniemy złożyć serdeczne życzenia z okazji nowego roku 2017. Niech przyniesie wiele radości, zdrowia oraz satysfakcji na polu zawodowym oraz prywatnym.
Marzenia się spełniają, dlatego życzymy Państwu, by jak najwięcej z nich udało się zrealizować.

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: