• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Aktualności

...co nowego w 2018?

Życzenia Świąteczne 2018

Życzenia Świąteczne 2018

Wesołych świąt
udanego 2019 roku
pogody ducha
spełnienia marzeń
życzy zespół Lidexu

więcej >>

Otwarcie wystawy "Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej"

Otwarcie wystawy "Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej"

W ramach wystawy "Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej" na Zamku Królewskim w Warszawie, której uroczyste otwarcie nastąpiło 9 listopada, zobaczyć można 500 dzieł sztuki, kilkaset fotografii dokumentalnych, dokumenty archiwalne, montaże filmowe, usłyszeć można także ścieżki dźwiękowe związane z tematem wolności.

Lidex jest wieloletnim partnerem Zamku Królewskiego w Warszawie i w ramach tego wydarzenia zrealizował transmisję online z otwarcia wystawy, a także przez cały czas jej trwania zapewnia obsługę audio całej ekspozycji.

więcej >>

Gala UN Day 2018

Gala UN Day 2018

W Ufficio Primo w Warszawie 15 października odbyła się uroczysta Gala UN Day 2018 organizowana przez Global Compact Network Poland.
Było to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ w tym roku obchodzimy 70. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
LIDEX miał wielką przyjemność wspierać to niezwykłe wydarzenie, zapewniając - jako Partner Gali - sprzęt do tłumaczeń symultanicznych oraz tłumaczenie. Cieszymy się, że możemy aktywnie wspierać i promować działania UN Global Compact Poland.

więcej >>

Hieronimki 2018

Hieronimki 2018

Jest mnóstwo powodów, dla których każdy z Was wybrał tę trudną, ale dającą też dużo satysfakcji drogę. Jesteśmy przekonani, że wielu z Was równie dobrze realizowałoby się w innych zawodach i rolach życiowych. Tym bardziej cieszy nas, że na co dzień możemy z Wami pracować i przy okazji Hieronimek chcemy po prostu powiedzieć:
Dziękujemy, że jesteście :-)

więcej >>

23. wydanie Book of Lists

23. wydanie Book of Lists

W Sali Balowej Ludwikowska Hotelu Polonia Palace w Warszawie 17 września 2018 r. odbyła się uroczysta Gala z okazji publikacji 23. wydania rocznika BOOK OF LISTS (2018/2019). Podczas uroczystości firmom, które zajęły pierwsze pozycje w poszczególnych rankingach, zostały przyznane certyfikaty.
Z wielką radością informujemy, że po raz kolejny Lidex zajął 1. miejsce w rankingu obecnych na polskim rynku firm tłumaczeniowych!
Lidex - nr 1 w Polsce. To fakt! Dziękujemy wszystkim naszym Klientom, Współpracownikom i zwycięskiemu Zespołowi naszej firmy!

więcej >>

3. Gdański Tydzień Demokracji

3. Gdański Tydzień Demokracji

W dniu 14 września rozpoczęła się trzecia edycja Gdańskiego Tygodnia Demokracji, który w tym roku organizowany jest pod hasłem "Bez społeczeństwa obywatelskiego nie ma demokracji".
W ramach tego wydarzenia odbyła się konferencja "II wojna światowa - operacje na pamięci". Otworzył ją wykład prof. Normana Daviesa pt. "II wojna światowa: między doświadczeniem narodowym a globalnym". W pięknej Sali Głównej historycznego Dworu Artusa do 22 września będzie można jeszcze wysłuchać wielu niezwykle ciekawych prelekcji oraz wziąć udział w dyskusji panelowej.

więcej >>

Dobre wieści z naszego oddziału w Łodzi

Dobre wieści z naszego oddziału w Łodzi

Z radością informujemy, że łódzki oddział firmy Lidex wygrał przetarg na świadczenie usług tłumaczeniowych dla Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Zakres usług dotyczy tłumaczeń pisemnych, ustnych i konferencyjnych na cały najbliższy rok.

więcej >>

Sympozjum AGAD i Gesher Galicia "Archiwa a Żydowska Galicja"

Sympozjum AGAD i Gesher Galicia "Archiwa a Żydowska Galicja"

Sympozjum, w którym wzięli udział prelegenci i paneliści z różnych krajów, zostało zorganizowane wspólnie przez Gesher Galicia i Archiwum Główne Akt Dawnych w Warszawie 7 sierpnia 2018 roku.
W trakcie wszystkich sesji Sympozjum zapewnione zostało tłumaczenie symultaniczne w obu kierunkach zarówno na język angielski, jak i na język polski. Przez część dnia LIDEX zapewnił również tłumaczenie symultaniczne w zakresie języka polskiego i ukraińskiego, a także system symultaniczny, nagłośnienie oraz multimedia.

więcej >>

Podsumowanie ciekawych wydarzeń zrealizowanych w czerwcu

Podsumowanie ciekawych wydarzeń zrealizowanych w czerwcu

Wiosenny sezon konferencyjny był bardzo intensywny i pracowity, ale wraz z końcem szóstego miesiąca roku nadszedł czas urlopów i odpoczynku. Nim jednak wszyscy udadzą się na zasłużone wakacje, chcemy podzielić się naszym podsumowaniem ciekawych wydarzeń zrealizowanych w czerwcu.
Na przełomie maja i czerwca odbyły się w Warszawie obrady twórców zrzeszonych w Międzynarodowej Konfederacji Stowarzyszeń Autorów i Kompozytorów CISAC, które zaszczycił swoją obecnością prezes CISAC, legendarny kompozytor muzyki elektronicznej Jean-Michael Jarre.

więcej >>

Świetny początek Butikovej by Lidex

Świetny początek Butikovej by Lidex

Właśnie zakończyliśmy realizację dużego i ciekawego zlecenia dla operatora sklepów Duty Free na lotniskach, który kilka dni temu pokazał w pełnej odsłonie swój najnowszy sklep zlokalizowany w stolicy Estonii – Tallinnie. Było to ogromne wyzwanie ze względu na konieczność opracowania dużej ilości materiału w języku estońskim, dodatkowo w bardzo krótkim czasie. Ale to jest to, co zespół Butikovej by Lidex lubi najbardziej! Zaprojektowaliśmy tablice z markami, grafiki promocyjne oraz spoty reklamowe na ekrany sklepowe. Współpraca ułożyła się znakomicie, a Klient wysoko ocenił jakość naszych projektów oraz terminowość. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia sklepu. Naszemu Klientowi życzymy samych sukcesów na rynku estońskim i dalszego rozwoju w Europie.

więcej >>

Butikova by Lidex - Ruszamy!

Butikova by Lidex - Ruszamy!

Z przyjemnością informujemy, iż z myślą o naszych obecnych i przyszłych Klientach powstałe w 1996 roku Studio Grafiki i Filmu przekształciło się w agencję reklamową Butikova by Lidex. Wierzymy, że oferowane przez nas szerszy zakres usług oraz doświadczenie, pomysłowość, odwaga i zaangażowanie zespołu Butikovej w realizowane projekty zyskają Państwa uznanie. Zapraszamy do współpracy!

więcej >>

Zmieniamy się i...

Zmieniamy się i...

...właśnie odświeżyliśmy nasz logotyp. Dodaliśmy mu lekkości tak, by był prostszy i czytelniejszy. Mamy nadzieję, że ta nowa odsłona Lidexu przypadnie do gustu naszym Klientom i Partnerom.

więcej >>

31.05 -1.06 w LIDEXie

LIDEX aktualności

Informujemy, że w dniu 31 maja nasze biura są nieczynne.
W dniu 1 czerwca pracujemy w godzinach 8.00-16.00.

więcej >>

70 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

70 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

W dniach 23 i 24 kwietnia 2018 roku w Sejmie RP w Warszawie odbyła się X. Międzynarodowa Konferencja Naukowa na temat: "Powszechny i regionalne systemy ochrony praw człowieka 70 lat po proklamowaniu Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Osiągnięcia – bariery – nowe wyzwania i rozwiązania". W skład komitetu naukowego konferencji weszli prawnicy z Polski i ze świata.
W trakcie konferencji LIDEX zapewnił tłumaczenie symultaniczne w kombinacji polsko-rosyjskiej oraz polsko-angielskiej.

więcej >>

30.04-4.05 w LIDEXie

30.04-4.05 w LIDEXie

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniach 1 oraz 3 maja nasze biura są nieczynne. W dniach 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja pracujemy w godzinach 8.00-16.00.

więcej >>

Wystawa archiwalna w Sarajewie poświęcona zbrodni katyńskiej

Wystawa archiwalna w Sarajewie poświęcona zbrodni katyńskiej

Na zlecenie Archiwum Akt Nowych Biuro Tłumaczeń Lidex zrealizowało tłumaczenie z języka polskiego na bośniacki i angielski dokumentów, które trafiły na wystawę o zbrodni katyńskiej.
Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce w miniony piątek, czyli w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w siedzibie Muzeum Narodowego Bośni i Hercegowiny.

więcej >>

LIDEX: Wieści z oddziału w Katowicach

LIDEX: Wieści z oddziału w Katowicach

Mimo panujących mrozów w Katowickim oddziale Biura Tłumaczeń Lidex było gorąco. Zrealizowaliśmy wiele ponad 100-stronnicowych tłumaczeń, w niezwykle krótkim czasie m.in. na języki: angielski, ukraiński, niemiecki i hiszpański. Wśród zleceń było również sporo sprawozdań finansowych, sprawozdań zarządu, a także tekstów na stronę internetową. Dla stałego klienta przetłumaczyliśmy skład leku na 11 języków, między innymi na słoweński, litewski, węgierski czy włoski.

więcej >>

Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy w Gdańsku

Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy w Gdańsku

W miniony wtorek 20 lutego rozpoczął się XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy, który potrwa do 23 lutego. Gospodarzami są Światowa Organizacja Drogowa PIARC i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Kongres organizowany jest od 1969 r. co cztery lata. Tegoroczna edycja odbywa się w Gdańsku pod hasłem „Zapewnić bezpieczne i trwałe utrzymanie dróg zimą”.
Na miejscu pracuje 10 kabin do tłumaczenia symultanicznego, część tłumaczy przyjechała na to wydarzenie z Francji, pozostałych zapewnia oddział biura tłumaczeń LIDEX Gdynia.

więcej >>

Zimowe wieści z oddziału w Łodzi

Zimowe wieści z oddziału w Łodzi

Łódzki oddział biura tłumaczeń LIDEX miał ostatnio sporo pracy i zrealizował ciekawe projekty dla swoich Klientów.
Zapisał na swoim koncie konferencję wraz z tłumaczeniem symultanicznym w Karpaczu, tłumaczenie symultaniczne w ramach eventu dużej firmy odzieżowej, tłumaczenie konsekutywne w Berlinie dotyczące zrzeszania się rolników w grupy producenckie oraz medyczno-naukowe tłumaczenie z języka ukraińskiego w Poznaniu.
Dużo też się działo w zakresie tłumaczeń pisemnych. Biuro w Łodzi w szybkim tempie przetłumaczyło 122 strony specjalistycznej pracy naukowej.

więcej >>

Dyplomatyczne Otwarcie Roku w KIG

Dyplomatyczne Otwarcie Roku w KIG

Uroczyste "Dyplomatyczne Otwarcie Roku" w Krajowej Izbie Gospodarczej co roku jest okazją do przedstawienia planów dotyczących międzynarodowej współpracy gospodarczej realizowanej przez poszczególne instytucje, resorty oraz samorząd gospodarczy. Jest to również odpowiednie miejsce do złożenia podziękowań za dotychczasowe wsparcie udzielane polskim przedsiębiorcom na rynkach zagranicznych.
Jest to inicjatywa promująca działania stanowiące istotny element szeroko pojętej dyplomacji ekonomicznej i sprzyjająca określeniu miejsca Polski w obszarze międzynarodowej współpracy gospodarczej i handlowej.

więcej >>

Rok 2017 za nami

Rok 2017 za nami

2017 był rokiem walki. LIDEX przeprowadził wiele taktycznych operacji i misji specjalnych.
Cały nasz zespół dał z siebie wszystko. Teraz, po podsumowaniu, już to wiemy na 100% - BYŁO WARTO!
Nic nie dzieje się samo, wszystko wymaga ciężkiej pracy oraz harmonijnej współpracy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy się do tego wyniku przyczynili: naszym Klientom, Tłumaczom, Współpracownikom.
Jaki będzie rok 2018? Życzymy Państwu i sobie, by był jeszcze lepszy niż ten miniony!
A w załączeniu... fragment naszego ściśle tajnego planu na rok 2017 i wyniki przeprowadzonych działań.

więcej >>

Skok w Nowy Rok

Skok w Nowy Rok

W Nowym Roku życzymy Państwu zdrowia, spełnienia marzeń oraz sukcesów na polu zawodowym i prywatnym.
Dla LIDEX Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji rozpoczynający się 2018 rok jest 29. rokiem działalności w zakresie realizacji tłumaczeń ustnych, pisemnych, usług filmowych i graficznych oraz technicznego wsparcia w ramach konferencji i eventów.
Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i zapraszamy do współpracy!

więcej >>
Archiwum aktualności: '20 | '19 | '18 | '17 | '16 | '15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 | '06 | '05 |

Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: