• Najlepsi w polsce 2017-2021
  • Wirtualne studio
  • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
  • LIDEX 4 x ISO
  • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

LIDEX dla stolicy

Warszawa i my

"Firma LIDEX od początku swojej działalności jest związana z Warszawą, a my, jej pracownicy nie tylko tu mieszkamy, ale również aktywnie uczestniczymy w jej życiu. Stąd tak duże zaangażowanie firmy w bieżący rozwój Stolicy, jej życie kulturalne i biznesowe oraz kształt i piękno. Ogromnie się cieszymy z tego udziału, dla każdego z nas jest on Ľródłem osobistej radości i zawodowej satysfakcji."

Ewa Buczyńska, Dyrektor ds. Organizacji i Rozwoju

Większość naszych działań z zakresu CSR realizowana jest w naszym najbliższym otoczeniu biznesowym - w Warszawie, gdzie mieści się centrala firmy LIDEX.

To właśnie w Warszawie znajduje się Zamek Królewski, którego LIDEX jest partnerem i sponsorem od wielu już lat.
Również w Warszawie znajduje się kolejna narodowa instytucja kulturalna - Galeria Sztuki Zachęta, z którą LIDEX związany jest umową o sponsoringu i współpracy.

LIDEX wspiera również dwa warszawskie teatry - Teatr Praski oraz Teatr Nowy, gdzie m.in. organizowane są spektakle teatralne z wykorzystaniem audiodeskrypcji. Dzięki tej technice niewidomi oraz słabo słyszący mogą uczestniczyć w spektaklach z udziałem najwybitniejszych aktorów, podczas gdy obraz i akcja spektaklu jest "słowem malowana". Nasze zaangażowanie w akcjach audiodeskrypcji odbywa się w ramach programu "Teatr poza Ciszą i Ciemnością".

Nas udział w życiu stolicy obejmuje również wieloletnią obsługę Biura Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Biura Promocji Warszawy oraz Wydziału Strategii Rozwoju Miasta i Integracji Europejskiej poprzez zapewnianie usług tłumaczenia ustnego oraz obsługi konferencji dla tych instytucji.

Kolejnym przejawem zaangażowanie firmy LIDEX w życie kulturalne i polityczne stolicy jest wieloletnia współpraca z Agorą i obsługa pod jej egidą cyklicznych spotkań "Gazeta cafe". Zaproszonymi gośćmi na te spotkania są czołowi politycy z kraju i ze świata, artyści, dziennikarze, pisarze i wszystkie znakomitości, które błyszczą w świecie mediów.

Nasze wszechstronne zaangażowanie przejawia się także w aktywnym udziale sponsorskim w wielu różnorodnych inicjatywach, przedsięwzięciach oraz wydarzeniach w Warszawie i na rzecz Warszawy. Przykładem może być III Europejski Kongres EFAPCO - Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Profesjonalnych Organizatorów Kongresów. Inny przykład to cykliczne Targi Zarządzania Zasobami Ludzkimi, ZZL.

Od wielu lat LIDEX jest sponsorem i partnerem Zamku Królewskiego, angażując się we wszystkie działania Zamku, mające na celu promocję polskiej kultury i sztuki - wykonujemy tłumaczenia pisemne, zapewniamy obsługę techniczną wraz z niezbędnym sprzętem technicznym oraz tłumaczenia ustne podczas wszystkich prestiżowych konferencji na Zamku Królewskim.
Na analogicznych zasadach współpracujemy z Narodową Galerią Sztuki Zachęta. W roku 2005 współpraca Zachęty i firmy LIDEX została doceniona przez Fundację COMMITMENT TO EUROPE arts & business i wyróżniona prestiżową ogólnopolską nagrodą PARTNERSTWO ROKU arts & business 2005. Arts & Business Awards jest konkursem, który ma na celu nagradzanie działań na styku kultury oraz biznesu. Działań, które pokazują, że partnerstwo kultury oraz biznesu jest możliwe i przynosi obopólne korzyści.


Zapytaj o ofertę współpracy biznesowej, umów się na spotkanie: