• Najlepsi w polsce 2017-2021
 • Wirtualne studio
 • LIDEX - numer 1 w tłumaczeniach ustnych online
 • LIDEX 4 x ISO
 • LIDEX - kompleksowe tłumaczenia online

Opinie o LIDEXie

Opinie praktykantów

 • Agata

  praktyki w okresie 29 listopada 2010 - 10 stycznia 2011 roku
  "Praktyki i staż w Lidexie były ciekawym i bardzo wartościowym doświadczeniem, dającym przedsmak codziennej pracy w biurze tłumaczeń - przede wszystkim tego, że wysoka jakość musi iść w parze z dotrzymaniem niekiedy bardzo krótkich terminów. W każdej chwili mogłam liczyć na pomoc opiekunów praktyk, którzy znajdowali czas nie tylko na omówienie wyników mojej pracy, ale też na chwilę sympatycznej rozmowy. Bardzo miło wspominam ten okres, tym bardziej że to właśnie praktyki w Lidexie utwierdziły mnie w przekonaniu, że chcę związać swoją przyszłość z branżą tłumaczeniową."
 • Jola

  praktyki w okresie 10 grudnia 2012 - 18 lutego 2013 roku
  "Praktyki w Biurze Tłumaczeń Lidex to dobry start w zawodzie tłumacza. Od początku praktykanci otrzymują merytoryczne zadania, mają możliwość zapoznania się z tłumaczeniami doświadczonych tłumaczy oraz szeroką tematyką tekstów. Mają też zapewnioną stałą opiekę Działu Jakości Usług, który chętnie odpowiada na wszelkie pytania. Mnie ucieszyła oferta stażu w tej firmie."
 • Desi

  praktyki w okresie 18 marca - 9 czerwca 2014 roku
  "Praktyki w firmie Lidex były wspaniałą możliwością, aby przyjrzeć się funkcjonowaniu tak dużej agencji tłumaczeniowej "od kuchni" i zapoznać się z tajnikami zawodu tłumacza. Było to przede wszystkim dużo praktycznych zadań z dziedziny korekty i tłumaczeń specjalistycznych. Miałam możliwość codziennej styczności z autentycznymi tekstami prawniczymi, medycznymi, rozmaitymi dokumentami itp. Praca jest bardzo dobrze zorganizowana, jasne są cele i terminy wszystkich zleconych zadań, a w przypadku jakichkolwiek pytań opiekunowie praktyk służą pomocą. Pod koniec dnia tłumaczenia i inne zadania są omawiane razem z praktykantem, dzięki czemu można zorientować się w czym jesteśmy dobrzy, a nad czym powinniśmy jeszcze popracować. Praktykanci pracują swoim tempem, w bezstresowej i przyjaznej atmosferze. Z pewnością było to ważne doświadczenie, a zdobyta wiedza i doświadczenie okazały się bardzo cenne dla zawodu tłumacza.
  Jeszcze raz dziękuję za możliwość odbycia praktyk i życzę wszystkiego dobrego dla całego zespołu."

 • Patryk

  praktyki w okresie 2 października - 11 grudnia 2015 roku
  "Praktyka w Lidex była dla mnie bardzo owocna. Miałem okazję pracować przy wielu różnego rodzaju dokumentach z wielu krajów świata, z którymi nigdy wcześniej nie miałem styczności. Pozwoliło mi to zaznajomić się z cechami języka angielskiego, niemieckiego i polskiego, właściwymi dla takich pism. Ponadto duża liczba i różnorodność zadań umożliwiły mi udoskonalenie innych umiejętności wymaganych w pracy tłumacza, takich jak na przykład obsługa programów pakietu MS Office. Nabywaniu nowych i doskonaleniu nabytych już umiejętności sprzyja przyjazna atmosfera, jaka panuje w biurze."
 • Ewa

  praktyki w okresie 26 stycznia - 8 lutego 2016 roku
  "W trakcie praktyk miałam możliwość poznania zasad i trybu działania większej firmy w zakresie tłumaczeń specjalistycznych, tworzenia tłumaczeń w języku angielskim, a także rosyjskim, co spotkało się z duża sympatią z mojej strony. Dzięki praktykom posiadam już ogólny zarys tego, jak powinna wyglądać praca tłumacza od tłumaczenia po redakcję i korektę tłumaczeń. Udało mi się również wykorzystać wiele mojej nabytej już wiedzy w praktyce, dzięki czemu zdałam sobie sprawę z progresu, jaki dotychczas osiągnęłam. Bardzo podobała mi się atmosfera panująca w Lidexie, a także profesjonalizm z lekką nutką dobrego humoru i uśmiechu pani Agaty oraz pani Oli :-). Jestem pozytywnie zaskoczona, a zarazem usatysfakcjonowania przebiegiem praktyk, jak i samym faktem, iż udało mi się odbyć je w jednym z najlepszych biur tłumaczeniowych w Polsce. Będę dobrze wspominać praktyki tutaj, jak również polecać innym studentom. Dziękuję :-)"
 • Adriana

  praktyki w okresie 22 marca - 12 maja 2016 roku
  "Praktyki uważam za świetnie przygotowane, technicznie jeśli chodzi o miejsce, zapewnienie sprzętu, no i możliwość korzystania z dobrodziejstw kuchni:)
  Bardzo miła i przyjazna atmosfera, ciepłe przyjęcie praktykantów. Mogłam liczyć na pomoc, nie czułam w ogóle, że jest jakaś bariera w komunikacji i że boję się zadać jakieś pytanie.
  A przede wszystkim różnorodność tekstów, z jakimi miałam styczność, naprawdę poszerzająca horyzonty, i chyba dobierana do zainteresowań praktykanta, z tego co zauważyłam.
  Nie robię już błędów "przecinkowych" zarówno w tekstach polskich, jak i pisząc po angielsku. Zaczęłam zwracać uwagę na więcej rzeczy i o ile kiedyś miałam problem z wyszukiwaniem własnych błędów, teraz idzie mi to o wiele łatwiej.
  Ogólnie jestem bardzo zadowolona i jeszcze raz dziękuję za możliwość praktykowania w waszej firmie."